دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب کنفوسیوس: مجموعه‌ی گفتارهای ارزشمند تاریخ

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب کنفوسیوس: مجموعه‌ی گفتارهای ارزشمند تاریخ

کتاب کنفوسیوس: مجموعه‌ی گفتارهای ارزشمند تاریخ به قلم یونس کیانی مهر، مجوعه‌ای از سخنان ارزشمند فیلسوف بزرگ چینی،کنفوسیوس است.

هنگام اشاره به فرهنگ سنتی چین، نام یک شخصیت در اذهان زنده می‌شود و او کسی جز کنفوسیوس نیست. در جامعه چین هیچکس به اندازه "کنفوسیوس" تاثیرگذار نبوده است. به همین دلیل هر کسی تا اندازه‌ای درباره او می‌داند و کم و بیش تحت تاثیر تئوری مکتب "کنفوسیوس" قرار گرفته است. در بیش از دو هزار سال گذشته اندیشه مکتب "کنفوسیوس" نه تنها زمینه‌های سیاسی و فرهنگی را شامل شده بلکه در فعالیت‌ها و شیوه‌های فکری هر چینی تاثیرگذار بوده است.

بعضی دانشمندان خارجی اندیشه مکتب "کنفوسیوس" را اندیشه مذهبی چین می‌دانند. در واقع مکتب "کنفوسیوس" یکی از مکتب‌های قدیمی چین است و اندیشه‌ای فلسفه است و مذهبی نمی‌باشد. اندیشه کنفوسیوس نه تنها در فرهنگ چین تاثیرگذاری عمیق دارد، بلکه در بعضی کشورهای آسیا تاثیر گذاشته است.

در بخشی از کتاب کنفوسیوس: مجموعه‌ی گفتارهای ارزشمند تاریخ می‌خوانیم:

- هنگام فوران خشم به عواقب آن فکر کن.
- انسان بزرگ همیشه به تقوا و پاکدامنی می‌اندیشد اما انسان معمولی در پی راحتی و آسودگی است.
- پیمان دوستی را با مردی ببند که از خودت بهتر باشد.
- مردی که کوه را حرکت می‌دهد با حمل صخره‌های کوچک شروع کرده است.
- نگران نباشید که کسی شما را نمی‌شناسد؛در پی این باشید که با ارزش شناخته شوید.

کلمات کلیدی: گفتارهای کنفوسیوس، تعالیم کنفوسیوس، جامعه چین، فرهنگ سنتی چین، کنفوسیوس، اندیشه های کنفوسیوس، کنفوسیوس pdf، سخنان کنفوسیوس، Confucius، سخنان کنفسیوس، کنفوسیوس کتاب،

برای دانلود کتاب کنفوسیوس: مجموعه‌ی گفتارهای ارزشمند تاریخ و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.