افزودن کتاب
»

نسخه های آر اس اس - RSS


» سایت کتاب سبز برای کاربرانی که از نرم افزارهای خبرخوان یا ابزارهایی مثل گوگل ریدر استفاده می‌کنند و یا مایلند از مطالب کتاب سبز در وب سایت یا وبلاگ خود استفاده کنند آخرین کتاب‌ها را به صورت RSS نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. آدرس صفحات RSS کتاب سبز با توجه به موضوعات در پایین درج شده است.RSS آخرین کتاب‌های سایت:
 

موضوعات آدرس صفحه RSS
آخرین کتاب‌ها http://ketabesabz.com/rss2
ادبیات http://ketabesabz.com/rss2/all-literature
علوم http://ketabesabz.com/rss2/all-sciences
کامپیوتر و اینترنت http://ketabesabz.com/rss2/all-computer
مهندسی http://ketabesabz.com/rss2/all-engineering
عمومی http://ketabesabz.com/rss2/all-others
مجله و نشریه http://ketabesabz.com/rss2/all-magazine

 

RSS چیست؟
 

» مخفف Rich Site Summary به معنی "چکیده سایت" یا "مختصر و مفید سایت" است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.

بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی شما می توانید RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا RSS خوان در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده می کنید.


کاربردهای اصلی RSS:
- نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید)
- دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر)


RSS Reader چیست؟
RSS Reader یک نرم‌افزار RSS خوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSS خوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.