دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب عقل و ایمان

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب عقل و ایمان

هادی بیگدلی در کتاب عقل و ایمان، از جنبه‌ی دانش و با نگاهی متفاوت به محتوای مسائل دینی می‌پردازد.

در این مجال سعی بر آن است تا با بهره گیری از ترجمه فارسی قرآن هادی، و عنایت و هدایت باری تعالی، با ابزار درونی‌ای که متحول شده است و نگاه متفاوتی به کلمات و جمله‌های این کتاب دارد به دریافتی جدید و نوشونده در جهان بینی و حکمت و معیشت دست یابیم و با درکی تازه از توانایی عقل در پیشبرد زندگی و با نیروی ایمان به ذات پاک حضرت حق بتوانیم بر مدار معرفت عقلی و قلبی (عقل و ایمان)، زندگی‌ای سرشار از پویایی را برای خود و اطرافیان رقم بزنیم، لذا با علم و آگاهی بر فقر علمی و ناتوانی خویش نسبت به دانش و توانایی بی منتهای حضرت باری تعالی، دستان درخواست کننده خودمان را بسوی حضرتش بلند می‌کنیم تا این نوشتار بهانه‌ای باشد بر حسن نظر او. 

در بخشی از کتاب عقل و ایمان می‌خوانیم:

دخترکم دلت را بزرگ و نگاهت را بلند گردان تا بتوانی بوضوح زشتی‌ها، تلخی‌ها، ناکامی‌ها، نامرادی‌ها و نامردی‌های زمانه را ببینی و لمس کنی بطوریکه از بازگو کردن آن‌ها برای دلهایی که آمادگیش را ندارند به جد بپرهیزی که تو را بیرحم و دل سنگ خواهند نامید. با آنان از خوبی‌ها و امید سخن بگو ولی هیچ وقت از صولت روزگار و سختی‌های دنیا غافل مشو تا هنگام عرضه آن‌ها بر تو آمادگی‌اش را داشته باشی تا همانند پارسایان در سختی‌ها و مشکلات چنان شوی که گویی در آسایش و راحتی فرود آمده‌ای تا با این نگرش بتوانی با شکیبایی نشات گرفته بر باور واقعیت‌های زندگیت، از نعمت‌های پی در پی خدایت بهره مند شوی زیرا که او خود گفته است که با سختی آسانی است و باز او خود گفته است که پس از سختی آسانی است. یعنی اینکه تو در سختی‌ها از دو آسانی بهره می‌بری؛ یکی آسانی‌ای است که در دل سختی وجود دارد و دیگری آسانی‌ای است که پس از سختی حاصل می‌شود. پس خرسند باش که کل روزهای زندگی بدین طریق برای مومنان زیبا و سود ده خواهند بود و آن‌ها همه چیز این دنیا را زیر پرچم عدالت خدایشان خوب یافته اند، پس چه غم خواهی داشت در این میهمانی باشکوه خدای مهربانت.

کلمات کلیدی: اهمیت ایمان، انواع ایمان، ایمان در قرآن، دانلود کتابهای مذهبی، دانلود کتاب مذهبی، کتابهای مذهبی، کتاب مذهبی اندروید، دانلود کتاب مذهبی pdf، مباحث دینی و مذهبی،

برای دانلود کتاب عقل و ایمان و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.