دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب معرفی جامع شهر مشهد

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب معرفی جامع شهر مشهد

براساس آمار به دست آمده می توان گفت به دلیل وجود بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا (ع) در این شهر، هر فرد ایرانی به طور میانگین هر سه سال یک بار با تور مشهد یا به صورت شخصی به مشهد مقدس سفر می کند.

شهر زیارتی مشهد به عنوان کلان شهری بزرگ در شمال شرقی ایران قرار گرفته است و این شهر مرکز استان خراسان رضوی می باشد؛ شهر مشهد در دوره ی حکومت افشاریان (نادرشاه افشار، به عنوان بنیان گذار این سلسله)، به عنوان پایتخت کشور ایران بوده است. براساس سرشماری انجام شده ی نفوس و مسکن در سال 1385، کلان شهر مشهد با 2.410.800 نفر پس از شهر تهران،  به عنوان دومین کلان شهر پر جمعیت ایران شناخته شده است. در دوره حکومت پهلوی، تصمیم گرفته شده بود که کلان شهر مشهد به دو قسمت تقسیم شود؛ قسمت مذهبی – سنتی (مشهد رضوی) و قسمت توریستی – مدرن (مشهد پهلوی) که با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی ایران این کار انجام نپذیرفت و شهر مشهد به صورت یکپارچه باقی ماند. کلان شهر مشهد سالانه پذیرای بیش از 32.000.000 زایر از داخل کشور و بیش از 1.000.000 زایر از خارج از کشور می باشد؛ و دلیل این اتفاق چیزی نیست مگر به واسطه ی وجود حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) هشتمین امام بزرگ مذهب شیعه در این شهر کهن؛ شهر مشهد تنها در تابستان سال 1389 پذیرایی بیش از 13.000.000 زایر از داخل و خارج از کشور بوده است.

کلمات کلیدی: شهر مشهد، آشنایی با شهر مشهد، استان خراسان، جاذبه های دیدنی شهر مشهد، حرم امام رضا، اماکن زیارتی شهر مشهد،

برای دانلود کتاب معرفی جامع شهر مشهد و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.