دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل

دراین کتاب ۶۷۲ صفحه ای که مانند همه فرهنگ نامه ها به صورت الفبایی تنظیم شده است نزدیک به سه هزار موقعیت جغرافیایی، تاریخی، طبیعی، گردشگری، آبادی و … در استان اردبیل معرفی می شود و شما با اماکن تاریخی و جغرافیایی، مناطق دیدنی و طبیعت زیبای استان اردبیل و شهرستان های ده گانه آن آشنا می شوید. چاپ نخست این مجموعه در سال ۱۳۹۲ و توسط انتشارات محقق اردبیلی در اردبیل انجام گرفته است. این مجموعه ارزشمند توسط آقای داودکیانی محقق و نویسنده اردبیلی تالیف شده و مولف علاوه بر انتشار نسخ چاپی، نسخه دیجیتالی آن را به صورت کامل و رایگان در اختیار علاقمندان قرارداده است.

می توان گفت که نمادهای برگرفته از خصوصیات جغرافیای انسانی و طبیعی، بیشترین تاثیر را در نامگذاری روستاهای استان اردبیل داشته اند. بیشتر آبادی های استان، نه به وسیله نام گذاری توسط فرد و یا گروه، بلکه به صورت تــــداوم استعمال، نام تیره یا طایفه ساکن آبادی را به خود گرفته است ناگفته پیداست که وجه تسمیه بسیاری از تیره ها و طوایف نیز برگرفته از خصوصیات انسانی و طبیعی زیستگاه ها (اوبه) و یا اعضای تشکیل دهنده آن بوده است و در این امر خصوصیات فردی بزرگان ایل، وابستگی های اقتصــــادی و یا محل زیستگاه، تاثیرات عمیقی برجای گذاشته است. مردمان نسل قدیم مانند ما دنبال نام با مسمایی برای مکان ها نمی گشته اند بلکه  با توجه به کارکرد محل، صاحب محل، موقعیت آن نسبت به مکان های دیگر و غیره، ساده ترین چیزی را که به ذهن آنها می رسیده انتخاب می کرده اند. این اسامی ازچنان قوه ای برخورداربود که در بسیاری از موارد به عنوان آدرسی در یک کلمه شمرده می شد.

کلمات کلیدی: جغرافیای اردبیل، استان اردبیل، فرهنگ لغت اردبیل، اسامی اردبیلی، نام روستاهای اردبیل،

برای دانلود کتاب فرهنگ جغرافیایی استان اردبیل و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.