دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب پیشوایان راستین اسلام

حادثه ی سقیفه و قیام عاشورا دو سرفصل مهم در طول تاریخ اسلام می باشد که پی آمدهای آن با سرنوشت همه ی مسلمانان گره خورده است.با این حال،باید پرسید:چرا مسلمانان به تحریک گروهی،از ولایت دست کشیدند و حوادثی خونین و فاجعه بار را مرتکب گشتند و حاضر شدند در صحرای کربلا نیز مصیبتی سهمگین را به فرزندان پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) وارد آوردند.از طرفی دیگر،چرا حضرت امیر مومنان(علیه السلام)سکوت را پیش گرفتند و چرا ذوالفقار را نیام نمودند و آن را فصل الخطاب نساختند؟نوشتار حاضر با رویکردی خردگرایانه به تحلیل تاریخ صدراسلام،به چنین پرسش هایی پاسخ می دهد و مهم ترین ویژگی های تاریخ پیشوایان دینی تا عصر غیبت را برمی شمرد.برخی از حوادث تاریخی که در این کتاب مورد تحلیل قرار گرفته،عبارت است از:
1-غدیر خم
2-توطئه ی قتل پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)
3-سرپیچی از همراهی لشکر اسامه
4-سیاست های معاویه
5-عاشورا،ظهور خاص حق و باطل

کلمات کلیدی: حادثه سقیفه، قیام عاشورا، تاریخ اسلام، بررسی تاریخ اسلام، کتاب تاریخ اسلام، تحلیل تاریخ صدراسلام،

برای دانلود کتاب پیشوایان راستین اسلام و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.