دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب شعر شیراز

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب شعر شیراز

بیژن سمندر در ۱۳۱۶ ه.ش. در شهر شیراز از مادر و پدر شیرازی به دنیا آمد. پدر او دکتر داروساز بود. اولین مشوق بیژن در راه هنر همین پدر بود که او را از خرد سالی با خرید سه تار به راه هنر راهنمایی کرد . تحصیلات ابتدایی تا لیسانس را در شیراز بسر برد. و شروع درخشش او در دبیرستان سلطانی تحت راهنمایی های علی محمد کامرانی معاون وقت آن دبیرستان که دایی او نیز بود آغاز شد که با توجه به اعزام برترین دانش آموزان به اردوی رامسر و برگزاری مسابقات کشوری در آن محل او در هر سال تحصیلی در یک رشته در ایران اول شد . سال اول مقام اول در مسابقه خط و خوشنویسی در سراسر ایران . سال دوم مقام اول در مسابقه ادبیات در سراسر ایران . سال سوم مقام اول مسابقه موسیقی در سراسر ایران و اعزام به اروپا . مدرک دکتری (پی. اچ. دی.) خود را در رشته ادبیات در خارج کسب نمود . و با توجه به علاقه بی حد خود به هنر دکترای معماری خود را در شهر واشنگتن دریافت نمود . او بنیان گذار سرودن شعر با گویش و لهجه شیرازی بود و از کتابهای با گویش شیرازی میتوان از مجموعه شعر و تفسیر با عنوانهای شعر شیراز و شعر شهر نام برد. که هر دو اثری تحقیقی و کاوشگرانه در فرهنگ عامیانه مردم شیراز می باشد . به قول خود او بهتر است اکنون در مورد خود تحقیق کنیم و اثر به جا بگزاریم تا بعدها خارجی ها در مورد ما تحقیق کنند که البته این کنایه از ترجمه خط میخی توسط خارجی ها بود . پس از انقلاب سال ۵۷ ایران به آمریکا مهاجرت نمود و در آن کشور شیوه جدیدی در شعر ایرانی بنیان نمود و مبین آن کتاب میکس شعر است که هر بیت از یک مصرع پارسی و یک مصرع انگلیسی سروده شده است. متاسفانه در سالهای منتهی به کهن سالی به بیماری پارکینسون مبتلا شد که با حمایت و مراقبت های همسر خود ژاله در مرکز مراقبت از این گونه بیماران بستری شد (۱۳۸۷ ه ش ) البته شایان ذکر است علاقه مندان به این هنر مند گرامی با یاری انتشارات کتاب گویا برایش به مناسبت چهار دهه فعالیت هنری مراسم یاد بودی با عنوان ایران خلیج پارس ( Iran Persian Gulf ) در تاریخ شنبه 15 ژانویه 2005 میلادی در دانشگاه یو. سی. ال. ای. تالار فروید به گردانندگی هما سرشار با سخنان دکتر جمال عابدی، دکتر عباس توفیق، دکتر کورش امیر جاهد و آقای کیخسرو بهروزی برگزار گردید که او به علت بیماری به سختی در این مراسم شرکت نمود. متاسفانه به دلیل عدم برگشت به وطن تعدادی از اشعار ایشان توسط شاعران دیگر به سرقت رفت.

کلمات کلیدی: شعر، شعر فارسی، شعر شیراز، شعر شیرازی،

برای دانلود کتاب شعر شیراز و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.