دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب اصول پایش خوردگی در تجهیزات

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب اصول پایش خوردگی در تجهیزات

کتاب اصول پایش خوردگی در تجهیزات نوشته‌‌ی محبوبه فروزش، ضمن معرفی انواع خوردگی‌های رایج در صنایع و روش‌های شناسایی و مکانیزم ایجاد آن‌ها، روش‌هایی جهت جلوگیری از ایجاد این خوردگی‌ها و راهکارهایی مناسب ارائه می‌دهد.

خوردگی، ناشی از تعامل شیمیایی بین فلز و گاز در محیط اطراف است. با دفع کردن شرایط محیطی از فلز، خراب شدن فلز بلافاصله کاهش می‌یابد. این کار می‌تواند با روش‌های ساده‌ای مانند محدود کردن تماس فلز با آب باران یا آب دریا باشد، یا با تغییر دادن شرایط محیطی اطراف فلز مانند روش‌های کاهش میزان گوگرد، کلرید و اکسیژن در محیط اطراف که می‌تواند سرعت خوردگی فلز را کاهش می‌دهد. 

توسعه‌ی آلیاژهای جدید طراحی شده برای پیشگیری در برابر خوردگی در محیط‌های خاص، به طور مداوم در حال توسعه است. آلیاژهای نیکل، فولاد و آلیاژهای تیتانیوم، نمونه‌هایی از آلیاژهای طراحی شده برای جلوگیری از خوردگی هستند. نظارت بر شرایط سطح نیز در حفاظت در مقابل خوردگی فلز از موارد حیاتی است. ترک‌خوردگی‌ها، شکاف‌ها یا سطوح آسیب‌دیده ناشی از الزامات عملیاتی، می‌تواند باعث افزایش میزان خوردگی شود.

کلمات کلیدی: خوردگی فلزات pdf، انواع خوردگی pdf، عوامل موثر بر خوردگی فلزات، خوردگی آهن، مهندسی شیمی، صنایع شیمی، دانلود کتاب علم،

  • به دلایل قانونی لینک دانلود این کتاب حذف شده است
کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.