دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

دانلود رایگان PDF کتاب اوستا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب اوستا

کتاب اوستا به کوشش جلیل دوستخواه، مجموعه‌ای گران‌بها از کهن‌ترین سروده‌ها، متن‌های ایرانی و یک دانشنامه ایران باستان است .

اوستا کتاب مقدس زرتشتیان بوده و دارای هفده بخش (کتاب) بود که در حال حاضر فقط پنج نسخه از این کتاب‌ها باقی مانده است. این 5 کتاب عبارتند از: یسنه یا یسنا که حاوی سخنان زردشت بوده و با نام گاهان نیز شناخته شد، یشت‌ها که همان سروده‌های نیایشی است، وندیداد، ویسپرد و خرده اوستا. واژه‌ی اوستا که در خود کتاب نیامده به چم دانش و شناخت است و با واژه  ودا، نام کهن‌ترین کتاب دینی هندوان هم‌ریشه است.

روی‌همرفته اصل اوستا را می‌توان به چم آگاهی‌نامه یا دانش‌نامه دانست که آن را مرجع‌نامه نیز می‌نامند. در متن‌های بسیار قدیمی و کهن دوران پس از اسلام، از اوستا با نام‌های دیگری مثل ابستا، استا، ابستاق، وستا، ستا، اوستاک، آبستا، ابستاغ و بستاق نام برده شد. بخش‌های اوستا در دوران‌های گوناگون به‌دست افراد بسیاری نوشته شده‌است، ولی از آن میان تنها بخشی از سرودها از آن خود زرتشت است. نوشته‌های اوستا دربرگیرنده نیایش اهورا مزدا و امشاسپندان و دیگر ایزدان و نمادهای طبیعت و بایسته‌های آدمی در جهان بهشت و دوزخ و داستان‌های ملی است.

کلمات کلیدی: دانلود کتاب زرتشت pdf، اوستا، کتاب اوستا، اوستا شناختی، نوشتارهای اوستایی، اهورامزدا، دانلود کتاب زرتشتی، زرتشت، دین زرتشت، کتاب زرتشتیان، زردشت،

برای دسترسی قانونی و آسان به بیش از ۵۰،۰۰۰ کتاب الکترونیک و کتاب صوتی فارسی اپلیکیشن کتابراه را، رایگان نصب کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.