دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب راهنمای کاربردی کاربری Opnet برای شبکه‌های شبیه‌سازی کامپیوتر

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب راهنمای کاربردی کاربری Opnet برای شبکه‌های شبیه‌سازی کامپیوتر

شما با مطالعۀ کتاب راهنمای کاربردی کاربری Opnet برای شبکه‌های شبیه‌سازی کامپیوتر (خلاصه و معرفی) اثر آدارشپال اس. ستی و واسیل وای. ناتیشین قادر به درک و استفاده از ابزارها و گزینه‌های نرم‌افزار Opnet جهت عملیات شبیه‌سازی شبکه‌های کامپیوتری است.

فناوری OPNET نرم‌افزاری است که مدیریت عملکرد برای شبکه‌های کامپیوتری و برنامه‌های کاربردی را فراهم می‌نماید، آلن کوهن دانشجوی MIT نرم‌افراز OPNET را بعنوان پروژه کارشناسی ارشد به منظور بهینه‌سازی ابزارهای مهندسی شبکه تولید نمود. آلن به همراه برادرش مارک و همکلاسی‌اش استیون بارانیوک، تصمیم به تجاری نمودن نرم‌افزار نمود. اولین محصول این شرکت OPNET Modeler بود که بعنوان یک ابزار نرم‌افزاری برای مدل‌سازی و شبیه‌سازی شبکه‌های کامپیوتری بکار می‌رفت.

شبیه‌ساز OPNET یک ابزار شبیه‌سازی رفتار و عملکرد برای هر نوع شبکه‌ای است. تفاوت اصلی آن با دیگر شبیه‌سازی‌ها قدرت تطبیق‌پذیری آن است که این شبیه‌ساز را برای کار با مدل OSI ممکن می‌سازد.

در کتاب راهنمای کاربردی کاربری Opnet برای شبکه‌های شبیه‌سازی کامپیوتر (The Pratical Opnet User Guide For Computer Network Simulation) فرض بر داشتن حداقل دانش ابزار شبیه‌سازی در نظر گرفته شده است. این کتاب در دوازده فصل به همراه چهارده آزمایشگاه کاربردی ارائه شده است. هدف از ارائه کتاب درک و یادگیری کاربردهای مهم OPNET نظیر آنالیز شبکه‌های فعلی از طریق شبیه‌سازی، طراحی بهینه شبکه، شبیه‌سازی عملکرد پروتکل‌های جدید که در محیط‌های تحقیقاتی به وجود آمده‌اند و ... است.

در بخش اول به مفاهیم اساسی OPNET پرداخته و در ادامه فصول به معرفی ابزارها جهت ایجاد سناریوهای شبیه‌سازی می‌پردازیم و نحوه استفاده از این نرم‌افزار را جهت  پیاده‌سازی لایه مدل OSI در شبیه‌سازی‌ها بیان می‌نماییم. آخرین بخش کتاب را با ارائه چهارده سناریوی کاربردی به پایان می‌بریم. هدف ازارائه سناریوها در قالب چندین آزمایشگاه این است که اجازه دهیم شما به تمرین کار با ویژگی‌های مختلف اساسی نرم‌افزار OPNET بپردازید، به طور خاص، با عملیات پایه‌ای OPNET به عنوان راه‌اندازی یک پروژه شبیه‌سازی OPNET، ایجاد توپولوژی شبکه، پیکربندی اشیاء، جمع‌آوری آمار شبیه‌سازی، اجرای آن، مدیریت سناریو، و مقایسه آمار و... آشنا گردید.

کلمات کلیدی: کتاب های آموزش نرم افزار، نرم افزار شبیه سازی، معرفی نرم افزار opnet، نرم افزار شبیه ساز شبکه opnet، نرم افزار opnet چیست، آموزش opnet فارسی، شبیه ساز opnet، دانلود کتاب آموزش نرم افزار شبیه سازی opnet، آموزش شبیه ساز opnet،

برای دانلود کتاب راهنمای کاربردی کاربری Opnet برای شبکه‌های شبیه‌سازی کامپیوتر و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.