دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب رمان مرگ ماهی

  • از: فاطمه حیدری
  • موضوع: رمان
  • ۴۸۹ صفحه
  • فرمت: PDF
  • زبان: فارسی
  • تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
  • ۹۱۰۸ بازدید
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب رمان مرگ ماهی

کتاب رمان مرگ ماهی نوشته فاطمه حیدری، از ازدواج سنتی ماهدخت و معین که به یک زندگی مشترک پیچیده و پر از سکوت تبدیل شده، سخن می‌گوید. همه چیز بستگی به نگاه آدم‌‌ها دارد؛ ما به غرق شدنی می‌گوییم مرگ که برای ماهی زندگی‌ست.

در بخشی از کتاب رمان مرگ ماهی می‌خوانیم:

در هر خا‌نه‌ای یک مستطیل سبز وجود دارد، که عشق‌‌ها و لذت‌ها و تعلقات آن جا درهم می‌آمیزد! تخت خواب مستطیل سبز هر خانه‌ای‌ست. ماهم داشتیم، اما من هر روز صبح کلی شاخ و برگ زرد و طوفان زده از رویش جمع می‌کردم. من این سر تخت او هم آن سرش. مستطیل بقای ما، پر از فاصله بود! شب است و ما باهم شام خوردیم، سریال تماشا کردیم و او زودتر شب بخیر گفت.
ظرف‌ها را در ماشین چیدم، مسواک زدم و لباس خواب ساتن زمان تجردم را تن کردم وانتهایی‌ترین نقطه‌ی تخت را برای خزیدن انتخاب کردم.

دستم را می‌گذارم زیر گونه‌ام و با انگشت اشاره ضربه‌‌های بی‌جانی به آویز کریستالی شب‌خواب می‌زنم. خوابم نمی‌آمد، مثل هرشب.

چهار ماه از ازدواج‌مان می‌گذشت. روز عروسی از صبحش کلی استرس و شوق داشتم، قراربود اتفاقاًت بزرگی بیفتد و قرار بود آن شب نیمه دخترانه زندگی‌ام به اتمام برسد.

ازش خواستم در باز کردن زیپ لباسم کمک کند. کرد، حتی سنجاق‌های مشکی درگیر مو‌هایم را آزاد کرد؛ اما در آخر دستی به شانه‌ام کشید و وقتی آرایشم را پاک کردم و به اتاق برگشتم سمت چپ تخت رو به دیوار خوابیده بود! این‌جوری بود که برای ‌همیشه جایمان را در زندگی هم پیدا کردیم. او سمت چپ می‌راند، من هم ذاتا سمت مخالف. نه مخالف نه! من هم پشت سرش می‌راندم اما با کلی فاصله. می‌دانی این “فاصله” واژه کلیدی زندگی ما بود؛ حتی مسواکمان هم دور از هم بودند در جا مسواکی و حتی لباس‌هایمان و حتی لیفمان در حمام! روز‌های اول غریبه بودیم با کلی رودربایستی.

کلمات کلیدی: دانلود رمان جدید، رمان جدید، دانلود رمان رایگان، رمان، دانلود رمان، دانلود pdf رمان، رمان ایرانی pdf، رمان pdf، دانلود رمان ایرانی، pdf عاشقانه، دانلود رایگان رمان عاشقانه، دانلود رمان عاشقانه، رمان عاشقانه، دانلود کتاب عاشقانه، دانلود رمان عاشقانه ایرانی، رمان عاشقانه، دانلود رمان، رمان عاشقانه ایرانی، دانلود رمان اجتماعی، رمان اجتماعی، رمان اجتماعی ایرانی، دانلود pdf رمان مرگ ماهی، دانلود پی دی اف رمان مرگ ماهی، دانلود رایگان رمان مرگ ماهی، دانلود رمان مرگ ماهی، دانلود رمان مرگ ماهی، دانلود رمان مرگ ماهی با لینک مستقیم، دانلود رمان مرگ ماهی برای موبایل، رمان مرگ ماهی، رمان مرگ ماهی، pdf رمان مرگ ماهی کامل، دانلود کتاب مرگ ماهی با لینک مستقیم، دانلود کتاب مرگ ماهی برای موبایل،

برای دانلود کتاب رمان مرگ ماهی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.