دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب شعر پاتموس

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب شعر پاتموس

یوهان کریستین فریدریش هولدرلین (به آلمانی: Johann Christian Friedrich Hölderlin) (زاده ۲۰ مارس ۱۷۷۰ - درگذشته ۷ ژوئن ۱۸۴۳) شاعر آلمانی و از شخصیت‌های برجسته جنبش رمانتیسیسم بود.

نام کامل او یوهان کریستین فردریش هولدرلین است. شعر غنایی‌اش جایگاه مهمی در رمانتیسم داشت. از آن‌جا که وی تحت تاثیر نظریات فلسفی هگل و شلینگ بود، به باور محققان نقش چشمگیری در حرکت روشنفکری آلمان ایفا کرد. هگل و شلینگ دو چهره‌ی برجسته‌ی تفکر رمانتیک آلمان هستند و رابطه‌ی دوستی‌شان با هولدرلین به رشد رمانتیسم در گذر به ایده‌آلیسم کمک کرد. اگرچه هولدرلین در ابتدا فقط شاعر بود و نوشته‌های زیادی در زمینه‌ی فلسفه نداشت اما وی به فلسفه اعتبار بخشید.

شعر هولدرلین بسیار مهم است. او قالب شعر رمانتیک آلمانی را پایه گذاشت. فرهنگ و اسطوره‌های یونان مورد توجه او بود و این به‌خوبی در اشعارش نمایان است. وی در اشعارش اغلب از تصویر دنیای طبیعی الهام می‌گیرد که یکی از ویژگی‌های رمانتیسم است.

کلمات کلیدی: دانلود شعر، کتاب شعر، مجموعه شعر، شعر رمانتیک، شاعر آلمانی، شعر خارجی، شاپور احمدی، شعر آلمانی، دانلود pdf شعر، دانلود کتاب شعر دو زبانه،

برای دانلود کتاب شعر پاتموس و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.