دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب به انسان، اما برای خرخاکی ها، یونجه ها و کلاغ ها

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب به انسان، اما برای خرخاکی ها، یونجه ها و کلاغ ها

محمود کیانوش، شاعر، داستان نویس و منتقد ادبی معاصر، می گوید:
«در مدّتی که شعرهای این کتاب را برای انتشار در کتابناک تایپ می کردم، بارِ دیگر، و این بار تلخ تر و دردناک تر از همیشه، این تأسِف و تعجّب در ذهنِ من شعله ور شد که چرا از زمانی که صنعت «چاپ» به ایران آمد و «روزنامه» آیینۀ اخبار زمان و بلند گوی دردها و شکوه ها و آرزوهای مردم کوچه و بازار شد، شاعران ما، با «شمشیر» کردن «قلم» در میدانِ سیاست، شعر را فدای شهرت یا محبوبیت عامّ کردند؟ و این نکته به ذهنم آمد که حالا، که نزدیک به نیم قرن از گفتنِ شعرهای جهانیِ این کتاب می گذرد، علاوه بر دوستدارانِ شعر، از آن شاعرها هم بخواهم که آنها را بخوانند تا ببینند و بدانند که با رنگین و آهنگین کردنِ حرفها و ناله ها و شکوه های روزنامه ای و سیاسیِ مردم نجیب و سادۀ کوچه و بازار، همیشه چه دنیایی از تجربه های فکری و روحی و احساسیِ «انسان تاریخی» در نظارۀ جهان و هستی را از دست داده اند، و بدانند که اگر شاعرانی مثل «سعدی» و «حافظ» در عصر ما زندگی می کردند، به شهادت شاعرانی مثل گارسیا لورکا، رابیندرانات تاگور، پابلو نرودا، اوکتاویا پاز، و دیگر همسانهای آنها، شعر را این طور می شناختند و این طور می گفتند، و همچنین بدانند که با تسلیمشان به خود شیفتگی و خود فریبی، و به جای «شعر خود را گفتن»، با «حرف مردم را شعر کردن و به آنها پس دادن»، خود و انسانهای همزمان و همزبانِ خود را از چه گنج هایی از «احساس» و «اندیشه» و «معنی» و «سخن» محروم داشته اند!»

کلمات کلیدی: دانلود pdf کتاب های محمود کیانوش، دانلود شعر، شعر معاصر، دانلود کتاب شعر نوین، شعر اجتماعی،

برای دانلود کتاب به انسان، اما برای خرخاکی ها، یونجه ها و کلاغ ها و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.