دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب طبقه بندی و تشخیص اختلالات روان شناختی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب طبقه بندی و تشخیص اختلالات روان شناختی

این کتاب توسط دکتر محمد خدایاری فرد و غلام رضا جعفری کندوان ترجمه شده است.

بخش هایی از این کتاب:

یکی از ویژگی های کلیدی رویکرد علمی در قبال هر موضوعی، نظام یافته بودن آن است. موضوع مورد بررسی علم به صورت مجموع های از موارد با ویژگی های مشترک دسته بندی یا به روش های دیگر سازمان دهی منطقی می شود. از این طریق بررسی مساله مورد بحث آسان تر می شود. علوم طبیعی مدت های مدیدی نظام های طبقه بندی گوناگونی مانند جدول تناوب عناصر در شیمی یا نظامهای مرتبط با زایش نوع  در علوم  زیستشناختی را به کار بسته اند. در سده نوزدهم، علم پزشکی با شناسایی بیماری های گوناگون و فراهم آوردن انواع مختلف درمان برای آنها، مسیر پیشرفت را آغاز کرد. اما متأسفانه در آن زمان هماهنگی بسیار اندکی در رویکر دهای موجود به رفتار نابهنجار وجود داشت. در بریتانیا یک طرح طبقه بندی توسط کمیتة آماری انجمن پزشکی-روان شناختی سلطنتی ایجاد شد که هرگز توسط اعضاء به کار بسته نشد. در پاریس و آمریکا نیز طرح های مشابهی مطرح شدند، ولی مورد پذیرش قرار نگرفتند.

یکی از طرحهای اولیه توسط کرپلین ( 1883 ) ایجاد شد. از کرپلین اغلب به عنوان پایه گذار روانپزشکی نوین یاد می شود. نظام طبقه بندی وی گروه های علائم یا نشانگانی را شناسایی می کند که به نظر او علل عضوی دارند. برای مثال، بیماری های روانی شدید به دو دسته تقسیم میشد: زوال عقلی پیش رس (که اکنون اسکیزوفرنی نامیده میشود) که تصور میشد پیامد عدم تعادل شیمیایی باشد و روا نپریشی شیدایی- افسردگی که تصور میشد پیامد بی نظمی های سوخت و ساز است. نظام کرپلین مبنایی برای طرح های تشخیصی نوین بود.

امروزه از دو طبقه بندی مهم استفاده می شود؛ راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM) که نخستین بار توسط انجمن روانپزشکی آمریکا در سال 1952 عرضه شد و اکنون نسخة تجدید نظرشدة چهارم آن در دسترس است؛ و طبقه بندی بین المللی بیماری ها ICD که در سال 1948 توسط سازمان جهانی بهداشت برای پوشش دادن بیماری های روانی و جسمی ایجاد شد. در هردو مورد هدف، طبقه بندی اختلالات روانی و مرتبط ساختن مقوله های اختلالات با تبیین ها و درمان های گوناگون است.

فهرست فصل های کتاب:

فصل اول: مقدمه

       ما قبل تاریخ و ارواح شیطانی

       ملاک های تعریف نابهنجاری

       دیدگاه ها در مورد نابهنجاری

       رویکرد ها و الگو ها

فصل دوم: طبقه بندی، ارزیابی، تشخیص

       راهنمای تشخیص آماری اختلالات روانی

       طبقه بندی بین المللی بیماری ها

       شیوه های ارزیابی بالینی

       انتقاد های وارد به نظام طبقه بندی موجود

       مسائل علمی و اخلاقی مرتبط با طبقه بندی

فصل سوم: اختلال شخصیت چندگانه

       MPD چیست؟

       مطالعات موردی

       خواستگاه های MPD

       ارزشیابی: ارتجالی یا پزشک زاد؟

فصل چهارم: مسائل فرهنگی و خرده فرهنگی در نابهنجاری

       ارتباط فرهنگ و خرده فرهنگ با نابهنجاری

       هر فرهنگ چگونه رفتارهای نابهنجار را تعریف می کند

       تفاوت هایی در شیوع و ابراز اختلالات روانی

       نشانگان وابسته به فرهنگ

       درمان با لحاظ کردن تفاوت های فرهنگی

فصل پنجم: نتیجه گیری، بررسی مسایل و معضلات به صورت اجمالی

       بهبود مهارت های مقاله نگاری شما

       سوال های انشایی و دیدگاه آزمایند

       خلاصه تحقیقات کلیدی

       ...

کلمات کلیدی: اختلالات روانی، دانلود کتاب اختلالات روانی، اختلال رفتاری، رفتار شناسی، روان شناسی، روان شناختی، اسکیزوفرنی، DSM، بیماری های روانی، نابهنجاری، نابهنجاری رفتاری، تشخیص اختلال روانی، ارزیابی بالینی، MPD، شخصیت چندگانه، چند شخصیتی، شخصیت شناسی،

برای دانلود کتاب طبقه بندی و تشخیص اختلالات روان شناختی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.