دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب نام و حدود ایران

  • موضوع: کتاب‌های تاریخی
  • ۲۱ صفحه
  • فرمت: PDF
  • زبان: فارسی
  • تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰
  • ۹۷۴ بازدید
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب نام و حدود ایران

کتاب نام و حدود ایران به دیرینگی نام ایران و مرزهای راستین آن در پیش از اسلام پرداخته و به شبهه افکنی‌ها و دودلی‌ها پیرامون کشورمان پاسخ می‌دهد.

در بخشی از کتاب نام و حدود ایران می‌خوانیم:

بهرامیان: در کتاب فتوح البلدان بلاذری (ف: 279)، فارس به معنای ایران و حتی کشور است. در قسمتی از فتوحات ری از زبان یک راوی اقدم گفته می‌شود که عربها فرمانداری در ری داشتند که یک بار غلامش را صدا کرد و گفت اطعمنا و او گفت: «ماعندی الا الخبز و البقل». گفت «هل قاتلت فارس و الروم الا للخبز و البقل؟». این دو را کنار هم آورد که یعنی آیا ما جز برای نان و سبزی و حبوبات با فارس و روم جنگیدیم؟ کاملا مشخص است که حتی تلقی عرب‌ها از ایران مطابق کشوری مانند روم است که مرزهای مشخصی دارد

کلمات کلیدی: ایران، ایران پیش از اسلام، تاریخ ایران، ایران قبل از اسلام، نشست دانشی موقوفات، دانلود رایگان کتاب نام و حدود ایران، دانلود pdf کتاب نام و حدود ایران،

برای دانلود کتاب نام و حدود ایران و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.