دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب از داستان تا درام

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب از داستان تا درام

کتاب از داستان تا درام نوشته‌ی پژمان پروازی، راهنمایی است هم برای نمایشنامه‌نویسان و هم برای دوست‌داران هنر نمایش تا به وسیله‌ی دستورالعمل‌های ارائه شده از یک داستان، نمایشنامه‌ای را خلق نمایند.

نویسنده با تکیه بر اندوخته‌های آکادمیک و تجربه‌های عملی دست به نگارش این کتاب زده است.  در فصول مختلف این کتاب با مقدمات‌، روش اقتباس و نحوه‌ی نگارش یک نمایشنامه از یک داستان اقتباسی آشنا خواهید شد‌. همچنین نمایشنامه‌ای تکمیل شده که براساس قواعد کتاب به رشته‌ی تحریر درآمده نیز به عنوان یک فصل مستقل در نظر گرفته شده است.

پژمان پروازی را بیشتر بشناسیم:

نویسنده این کتاب، پژمان پروازی فارغ‌التحصیل رشته‌ی ادبیات‌نمایشی و همین طور دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی فیلمسازی است که در زمینه‌ی نگارش فیلمنامه، نمایشنامه و کارگردانی فیلم و تئاتر صاحب چندین اثر می‌باشد. از جمله فیلم‌های او می‌توان از توهم، وارث، تابلو، وقت‌قرار، روی دیوار ننویس، مرگ کوپن فروش و… نام برد. این نویسنده با نشریات مختلفی از جمله روزنامه‌ی همشهری، ماهنامه‌های نمایش و صحنه و چندین نشریه‌ی دیگر در زمینه‌ی نقد نمایش‌های اجرا شده همکاری داشته است و در سال ۱۳۸۴ خورشیدی نیز در شمار سه نفر کاندید منتخب انجمن تئاتر برای دریافت جایزه‌ی بهترین منتقد قرار گرفته است.

از او مجموعه داستان (من و چخوف)، مجموعه اشعار (فصل عاشقی)، چند نمایشنامه (اعتراف، واکنش، مهمانی، آقای توک، یک داستان مجزا)، فیلمنامه (در پایان و فیلمنامه‌های فیلم‌هایی که خودش کارگردانی کرده) و چند رمان نیز منتشر گردیده است که می‌توان به رمان‌های "شبح"  و "تمساح " که جلد اول و دوم از مجموعه پرونده‌های جنایی کارآگاه رسولی هستند اشاره کرد.

او در حال حاضر مشغول نگارش یک نمایشنامه‌ی پرهیجان دیگر است که به زودی منتشر خواهد شد. 
همچنین کتاب نظری این نویسنده با نام "از داستان تا درام"، راهنمایی است تا دانشجویان و علاقمندان رشته‌ی نمایش بتوانند داستان دلخواه خود را به یک نمایشنامه‌‌ی جذاب مبدل نمایند. 

کلمات کلیدی: آموزش نمایشنامه نویسی pdf، نمایشنامه نویسی چیست، نمایشنامه نویسی کتاب، نمونه نمایشنامه نویسی، نمایشنامه، نمایش نامه، نمایشنامه ایرانی، دانلود نمایشنامه، دانلود نمایشنامه ایرانی، دانلود نمایشنامه تئاتر، ساختار نمایشنامه نویسی،

برای دانلود کتاب از داستان تا درام و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.