دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب سبک زندگی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب سبک زندگی

کتاب سبک زندگی نوشته‌ی محمدعلی رستمی، به مقایسه‌ی مؤلفه‌های زندگی بشر در دوران غیبت و عصر ظهور می‌پردازد.

یکی از راه‌هایی که می‌توان به درک بهتری از مفهوم «سبک زندگی» از نظر اندیشمندان مختلف دست یافت، بررسی عناصر و مؤلفه‌هایی است که ایشان برای سبک زندگی برشمرده و یا در تحقیقات خود از آن‌ها به عنوان شاخص بهره برده‌اند. برخی از عناصری که اندیشمندان در آثار خود از آن‌ها یاد کرده‌اند، عبارت‌اند از: شیوه و نوع تغذیه، خودآرایی (نوع پوشاک و پیروی از مد)، نوع مسکن (دکوراسیون، معماری و اثاثیه)، نوع وسیله حمل و نقل، شیوه‌های گذران اوقات فراغت و تفریح، الگوی مصرف، نحوه صحبت کردن، نگرش‌ها و الگوهای مربوط به فرهنگ مانند عقلانیت، دین، خانواده، میهن پرستی، آموزش، هنر، موسیقی و ورزش...

در بخشی از کتاب سبک زندگی می‌خوانیم:

تکنولوژی از ارزش‌های خود قابل جدا ساختن نیست، یعنی نمی‌توان تکنولوژی را بدون اخذ ریشه هایش کسب کرد. برخی چنین القا می‌کنند که تکنولوژی امری خنثی و بدون جهت است. آن‌ها برای این ادعا مثال‌هایی را نیز بیان می‌کنند، برای مثال می‌گویند چاقو در پزشکی، آشپزخانه و کشتن انسان بی گناه استفاده می‌شود، بنابراین چاقو خنثی بوده و جهتی ندارد و در هیچ یک از این امور مقصر نیست و بحث اخلاق برای چاقو معنایی ندارد، بلکه بحث اخلاق برای فردی که از چاقو استفاده می‌کند مطرح است. معتقدین به این امر مثال چاقو را به همه‌ی فناوری‌های بشری تعمیم می‌دهند و یک نتیجه کلی استنتاج می‌کنند که تکنولوژی خنثی و بدون جهت است و بحث اخلاق برای آن معنایی ندارد.

این اعتقاد ممکن است برای برخی فناوری‌ها صدق کند اما بی شک عمومی نیست، بلکه تکنولوژی می‌تواند اخلاق سازگار (ایمان سازگار) یا اخلاق ناسازگار (ایمان ناسازگار) باشد. این موضوع از زبان برخی اندیشمندان و علمای اسلام و حتی روشنفکران غرب، با عبارات مختلف بیان شده است. برخی این موضوع را تحت عنوان سوگیری فناوری، برخی تحت عنوان جهت دار بودن تکنولوژی، برخی تحت عنوان خنثی نبودن تکنولوژی و برخی هم تحت عنوان ارزش مدار بودن تکنولوژی مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

کلمات کلیدی: سبک زندگی اسلامی pdf، سبک زندگی pdf، دانلود pdf کتاب مذهبی، سبک زندگی خانواده، دانلود رایگان کتاب، دانلود کتاب با لینک مستقیم، دانلود کتاب برای موبایل، سبک زندگی چیست، تعریف سبک زندگی، انواع سبک زندگی،، سبک زندگی ایرانی، سبک زندگی منتظران ظهور، تعریف سبک زندگی pdf، سبک زندگی اسلامی، دانلود رایگان کتاب، دانلود رایگان کتاب pdf، دانلود کتاب با لینک مستقیم، دانلود کتاب برای موبایل،

برای دانلود کتاب سبک زندگی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.