دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مقالات

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مقالات

کتاب مقالات نوشته‌ی محمدعلی همایون کاتوزیان، شامل مباحثی چون شعرِ انقلابِ مشروطه، روایت سنجابی، ملکی و صدیقی از مخالفت با رفراندوم دکتر مصدق، ایران پس از آیت الله خمینی، جمهوری اسلامی و ... است.

انقلاب مشروطه شاه بار دادن و شکوفایی شاعران خوش قریحه‌ای بود که عمدتا دربارهی مضامین سیاسی و اجتماعی شعر می‌سرودند و شعرهای شان را هم درجا در روزنامه‌ها و رساله‌های سیاسی منتشر می‌کردند. شعرشان بی شک شعری بود نور و پرطراوت و مدرن، اغلب تجربه‌هایی در قالب‌های کلاسیک یا نوکلاسیک تحول یافته‌ی شعر فارسی، تجربه‌هایی که صنایع و تمهیدات ادبی تازه‌ای ابداع می‌کرد و بعضی وقت‌ها حاوی کلمات و اصطلاحاتی محاوره‌ای و حتا عامیانه بودند.

در بخشی از کتاب مقالات می‌خوانیم:

وقتی که دکتر مصدق تصمیم گرفت که مجلس هفدهم را با مراجعه به آراء عمومی یا رفراندوم و به اصطلاح امروز، همه پرسی ببندد، با مخالفت جدی چند تن از نزدیکان و هواداران خود روبرو شد. اخیرا (به شرحی که در پایین خواهد آمد) تردیدهایی در مخالفت مشهور خلیل ملکی با رفراندوم پدید آمده و این شبهه را ایجاد کرده که اصلا کسی درباره رفراندوم به مصدق هشدار نداده بود. بنابراین لازم است که پیش از ادای توضیح درباره شخص ملکی اندکی به اصل موضوع بپردازیم تا این اشتباه بزرگ تاریخی اصلاح شود.

کلمات کلیدی: آیت الله خمینی، مجموعه مقالات تاریخی، مقالات سیاسی، دکتر محمدعلی همایون کاتوزیان، تاریخ ایران، مشروطه در ایران، جمهوری اسلامی، کتاب محمدعلی همایون کاتوزیان، دانلود کتاب های محمدعلی همایون کاتوزیان، محمدعلی همایون کاتوزیان کتاب ها، تاریخ مشروطه، تاریخ مشروطه ایران pdf، نهضت مشروطه در ایران، تاریخ مشروطه در ایران، چکیده انقلاب مشروطه، خلاصه انقلاب مشروطه، محمد مصدق، رفراندوم دکتر مصدق، انقلاب اسلامی، انقلاب ایران، جمهوری اسلامی، کریم سنجابی،

برای دانلود کتاب مقالات و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.