دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب غارسنگ‌ها

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب غارسنگ‌ها

کتاب غارسنگ‌ها نوشته‌ی سعید فرید، به دلیل شناخت و شناسایی غارسنگ‌ها و غارزاهای داخل غار و به‌منظور استفاده صحیح از علائم نقشه‌برداری در نقشه‌های غار، تهیه شده است؛ البته از اطلاعات زمین‌شناسی و نحوه پدید آمدن غارسنگ‌ها نیز، بی‌بهره نمی‌باشد.

در بخشی از کتاب غارسنگ‌ها می‌خوانیم:

غارها چگونه تشکیل می‌شوند؟ غارها در اثر عوامل مختلفی چون: نفوذ آب در طبقات آهکی، وقوع زمین‌لرزه یا چین خوردگی زمین، اثر آبشارها و امواج دریا، آتشفشان یا گدازه‌های حاصل از آن، عملکرد باد و جریان آب داخل سایر سنگ‌ها و یخچال‌های طبیعی به وجود می‌آیند. غارهای طبیعی بیشتر در اثر نفوذ آب در طبقات آهکی به وجود می‌آیند و به فراوانی در دنیا یافت می‌شوند. تعداد اندکی از آن‌ها در سنگ‌های گرانیتی، آتشفشانی و سنگ‌های شنی وجود دارند. اکثر غارهای طبیعی از سنگ‌های آهکی تشکیل شده که ارتباطی مستقیم با تشکیلات سنگ‌های رسوبی دارند. منشأ این سنگ‌ها در اصل شیمیایی یا بیوشیمیایی است و تشکیل دهنده عمده آن‌ها کربنات کلسیم (CaCO3) میباشد.

کلمات کلیدی: دانلود رایگان کتاب زمین شناسی، pdf زمین شناسی، دانلود رایگان کتاب غارسنگ‌ها، غار سنگ، غار سنگی، غار، کتاب در مورد غار، کتاب زمین شناسی، کتاب های زمین شناسی، دانلود pdf کتاب غارسنگ‌ها،

برای دانلود کتاب غارسنگ‌ها و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.