دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب داستان خدا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب داستان خدا

کتاب داستان خدا نوشته‌ی محمد شعیبی، در حوزه عرفان و فلسفه است که سعی در ایجاد یک همگرایی بین افراد طبیعت‌گرا، خدا باور و حتی خدا ناباور دارد.

این کتاب به موضوعات مختلفی همچون مرگ، خواب، شیطان، انسان پرداخته است که می‌تواند دید شما را به هستی و هدف خلقت باز کند.

شرح فصل های کتاب داستان خدا:

فصل اول این کتاب با موضوع «خدا چیست؟» سعی در توضیح کیستی و چرایی خدا است و تفکرات نویسنده بیشتر در حوزه خداباوری اسلامی است اما گاها از مثال هایی که در ادیان دیگر آمده است نیز استفاده کرده است.

این فصل با استدلال‌ها و مثال‌های شهودی سعی دارد تا اثبات کند که این جهان نیازمند خالق است و تمام عالم زیر مجموعه یک وجود مطلق به نام خداست و هیچ چیز جز او وجود ندارد.

او همچنین عالم را همچون یک مدار الکتیرکی توصیف کرده است که در آن ابتدا و انتها (که منجر به روشنایی می شود) خداست و سیم‌هایی که در این مسیر هستند همان انتخاب‌های ما هستند، اما جبر روزگار (تولد و مرگ) در دستان خالق است.

فصل دوم کتاب در رابطه با انسان و هدفش از خلقت است، نویسنده انسان را مجموعه از مخلوقات می‌داند و خلقت او را هدفمند توصیف می‌کند.

نویسنده با اشاره‌هایی به آیه‌ای از قرآن کریم (کتاب مقدس مسلمانان) و شعرهایی از عارفان و شاعران بزرگ ایرانی سعی در توجیه هدفمند بودن خلقت دارد و در جایی توصیف می‌کند که «انسان چیزی جز افکارش نیست» و این بدن و جهان فانی است.

فصل سوم که درباره موضوع قابل بحثی به نام «شیطان» است بسیار قابل تامل است، زیرا تاکنون شیطان توسط ادیان مختلف به عنوان یک موجود خبیث و در برابر خدا معرفی شده است.

 اما در این کتاب شیطان نیز یکی از مخلوقات خدا و حتی فرمانبردار او معرفی شده است، نویسنده شیطان را با عنوان «فرشته انتخاب» معرفی می‌کند و بیان می‌دارد که او بخشی از مسیر تعالی انسان‌هاست و همه جا به انسان ها دو مسیر «آسان» و «دشوار» را برای رسیدن به خدا به انسان ها نشان می‌دهد اما در هدایت آن‌ها نقشی ندارد، بلکه فقط با ظاهر فریبی مسیر دشوارتر سعی در سنجش ایمان بشر دارد.

فصل چهارم نیز بسیار جذاب و خواندنی است زیرا نویسنده مرگ را همچون تولد، آغازی بر پایان توصیف می کند، توجیه این امر این چنین است که نوزاد پس از خروج از دنیای رحم مادر می میرد و پس از تولد هیچ چیزی از آن عالم را به یاد ندارد، انسان نیز پس از مرگ از رحم دنیا خارج شده و وارد دنیای جدیدی می شود که هیچ شباهتی با دنیای قبل ندارد (همانگونه که در عالم رحم مادر در آب بود و از رحم مادر تغذیه می کرد و طعم هیچ غذایی را متوجه نمی شد).

مرگ از نگاه نویسنده آنقدرها هم سخت نیست و با مثال هایی سعی می کند تا باور خواننده را از فهم این کلمه تغییر دهد.

فصل پنجم نیز در رابطه با مسئله خواب است، درست است که هنوز تعریف مشخصی از خواب در بین دانشمندان و پژوهشگران شکل نگرفته است، اما نویسنده سعی در بیان این مطلب دارد که خواب یک استراحت برای طبقه‌بندی اطلاعات مغزی است و رویا یک واکنش مغز برای سر نرفتن حوصله مغز در زمان طبقه بندی اطلاعات است و به شیوه‌ای هنرمندانه تمام اطلاعات ناخودآگاه همان روز را به شکل اعجاب انگیزی به تصاویر متحرک تشبیه می‌کند و انسان تمام این اتفاقات را در طول خواب همچون یک فیلم سینمایی پیوسته مشاهده می‌کند، همچنین نگاه‌های مختلف دیگر جهان ماتریکسی را نیز بیان می‌کند که به این مطلب اشاره دارد که اصلا ممکن است شما در بیداری دنیا در خواب هستید و در رویا در عالم واقعیت.

در بخشی از کتاب داستان خدا می‌خوانیم:

واژه خدا تا سال‌ها در فرهنگ‌ها دارای معانی مختلفی بوده و شکل‌های مختلفی داشته اما یکتایی خدایی که امروز می‌شناسیم از نظر همه افراد یکسان بوده و مورد تایید همه است. مسئله اصلی این است که آیا در موجودات دیگر نیز حسی به نام درک خدا وجود دارد یا نه؟ این دغدغه هر فیلسوفی است تا وجود خدا را اثبات کند، اما با کمی موشکافی در بحث شناخت خدا متوجه این مهم خواهیم شد که قبل از رسیدن به خدا باید راه رسیدن به خدا را بررسی کنیم و این راه یعنی درک حسی به نام «حس عبادت خالق»؛ این حس می‌تواند هزاران بار در زندگی ماشینی امروز نیز اتفاق بیفتد، این حس می‌تواند مانند حس اشتیاق از بالارفتن سود سهامتان در بازار بورس باشد و یا حتی مثل دیدن اولین قدم های کودک دلبندتان؛ تمام این حس‌ها مانند حس عبادت شیرین است و شما بدان احساس نیاز می‌کنید.

کلمات کلیدی: فلسفه، کتاب فلسفی، کتاب های فلسفی، دانلود کتاب فلسفی، دانلود کتاب های فلسفی، دانلود کتاب عرفانی، کتاب های عرفانی وفلسفه، طبیعت گرایی، معنی طبیعت گرایی، pdf طبیعت گرایی، طبیعت گرایی در روانشناسی، تحقیق در مورد طبیعت گرایی، افراد طبیعت گرایی، خداباوری، pdf تاریخ خداباوری، انواع خداباوری، کتاب خداباوری، دانلود کتاب خداباوری، خدا ناباور، خدا ناباوراران، دانلود رایگا کتاب داستان خدا، دانلود pdf کتاب داستان خدا، کتاب داستان خدا pdf،

برای دانلود کتاب داستان خدا و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.