دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب تباهستان

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب تباهستان

کتاب تباهستان نوشته‌ی تی اس الیوت، به سرزمینی در شعرهایش اشاره می‌کند که روزگاری آباد بوده اما همینک این آبادانی‌اش را از دست داده است. اشعار دلنشین این کتاب از به یاد آوردن فراموش شده‌ها صحبت می‌کند.

در بخش اول شعر در خاکسپاری مردگان می‌خوانیم که سایه‌های صبحگاهیت (گذشته) شلاق به دست در تعقیب تو گام بر می‌دارند، درست به مانند اسب سواری خشن که اسب ناراضیش را هرگز رها نمی‌کند و چنان افساری بر گردن انسان و عمر در گذرش سنگینی می‌کند و سایه غروبینت (آینده و مرگ) به سمت تو می‌آید تا تو را در آغوش گیرد. این داستان زندگی انسانی و تجربه‌های او است که در این شعر می‌بینیم.

در بخشی از کتاب تباهستان می‌خوانیم:

آنچه که تندر گفت:
پس از نور سرخ مشعل
روی صورتی عرق آلود
پس از سکوتی یخ زده در باغ‌ها
پس از رنجی در سنگلاخ
گریان و خروشان
قصر و زندان و طنین تندر بهاری
برفراز کوه‌های دوردست
آن که زمانی زنده بود
و همینک مرده
ما که زمانی زنده بودیم
در حال مرگیم
گر اندکی صبر کنی
و اینجا
صخره‌های عاری از آب
صخره‌هایی عاری از آب

کلمات کلیدی: شعر نو، دانلود شعر، دانلود کتاب شعر، کتاب شعر، دانلود کتاب های شعر نو، دانلود کتاب شعر نو، دانلود شعر نو، مجموعه شعر، دانلود رایگان کتاب شعر، دانلود pdf کتاب شعر نو، دانلود pdf شعر نو،

برای دانلود کتاب تباهستان و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.