دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب نیل، گیاه رنگرزی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب نیل، گیاه رنگرزی

کتاب نیل، گیاه رنگرزی نوشته‌ی اسماعیل پورکاظم، به بررسی تاریخچه، مشخصات، روش کشت، نیازهای مراقبتی و... این گیاه می‌پردازد.

گیاه "نیل" (woad) از جنبۀ کاربردهای تاریخی عمدتاً به عنوان یک گیاه رنگرزی (dye plant) شناخته می‌شود. از گیاه "نیل" علاوه بر رنگرزی الیاف و منسوجات برای خالکوبی یا تاتوی بخش‌هایی از بدن (body paint) توسط سلحشوران بریتانیایی که قبل از هجوم رومیان در خاک آن کشور می‌زیسته‌اند، استفاده می‌شد. رنگ آبی (blue dye) موجود در برگ‌های گیاه "نیل" را طی یکسری فرآیندهای چندگانه که درگیر با تخمیر (ferment) برگ‌ها و به موازات آن تولید یک نوع بوی بد و آزاردهنده (foul stench) می‌باشد، به دست می‌آورند. امروزه رنگ "نیل" به ندرت در صنایع نساجی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا این رنگ در ابتدا با رنگ ارزان‌تری موسوم به "اندیگو" (indigo) که از یک نوع درخت هندی حاصل می‌گردید و سپس توسط رنگ‌های سنتزی یا مصنوعی جایگزین گردید.

کلمات کلیدی: رنگ های گیاهی، نام علمی گیاه نیل، کتاب گیاهشناسی، گیاه شناسی pdf، کتاب گیاه شناسی، آموزش گیاه شناسی، دانلود رایگان کتاب گیاه شناسی، دانلود کتاب گیاه شناسی pdf، دانلود گیاه شناسی، دانلود رایگان کتاب کشاورزی pdf،

برای دانلود کتاب نیل، گیاه رنگرزی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.