دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب جوز هندی، ادویه شوق آفرین

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب جوز هندی، ادویه شوق آفرین

کتاب جوز هندی، ادویه شوق آفرین نوشته‌ی اسماعیل پورکاظم، به بررسی سوابق شناخت و مصرف، مشخصات گیاهشناسی، انواع، مناطق رشد، شیوه‌های پرورش و... این گیاه می‌پردازد.

جوز هندی در واقع بذر نوعی میوه آلویی شکل از درختانی گرمسیری و همیشه سبز با نام علمی "Myristica fragrans" می‌باشد که از آن دو نوع ادویه به اسامی "جوز هندی" (nutmeg) و "میس" (mace) به دست می‌آورند. اروپائیان جوز هندی را در قرون وسطی شناختند و با ویژگی‌های منحصر به فرد آن برای استفاده در امور آشپزی و تهیه داروهای سنتی آشنا شدند. موضوع ارزش جوز هندی به عنوان یک ادویه خوش عطر و طعم به تدریج آنچنان بالا گرفت که باعث بروز ستیزه‌های متعددی بین کشورهای قدرتمند اروپای آن زمان شامل پرتغال، هلند و انگلیس برای سلطه بر مناطق تولید آن به ویژه جزایر "باندا" در اندونزی شد.

کلمات کلیدی: نحوه مصرف جوز هندی، طبع و خواص جوز هندی، طریقه مصرف جوز هندی، کتاب گیاهشناسی، گیاه شناسی pdf، کتاب گیاه شناسی، آموزش گیاه شناسی، دانلود رایگان کتاب گیاه شناسی، دانلود کتاب گیاه شناسی pdf، دانلود گیاه شناسی، دانلود رایگان کتاب کشاورزی pdf، کشاورزی، دانلود کتاب کشاورزی،

برای دانلود کتاب جوز هندی، ادویه شوق آفرین و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.