دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن

کتاب سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن تألیف فدراسیون جهانی سلامت روان، به بررسی ارتباط بین بهداشت روح و روان با انواع بیماری‌ها می‌پردازد.

سازمان بهداشت جهانی، سلامتی را صحت کامل فیزیکی، روانی و اجتماعی تعریف می‌کند و فقط نبودن بیماری یا ناتوانی به تنهایی سلامت تلقی نمی‌شود. بنابراین سلامت روان به رغم تفاوت در تعاریف بین فرهنگ‌ها و نژادهای مختلف، به عنوان بخشی تفکیک‌ناپذیر از سلامت در افراد و جوامع محسوب می‌گردد.

حدود نیمی از اختلالات روانی قبل از سن 14 سالگی شروع می‌شوند و از سوی بیماران مبتلا به اختلالات روانی بیشتر از سایرین به بیماری‌های جسمی، واگیر و غیر واگیر مبتلا می‌شوند و بیشتر مستعد آسیب هستند، لذا به نظر می‌رسد تغییرات جمعیت‌شناختی و اجتماعی - اقتصادی ضرورت تغییر استراتری بهداشت روان را در کشور ایجاب نموده است.

در بخشی از کتاب سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن می‌خوانیم:

اگر با عوارض دیابت مثل آسیب عصب مواجه هستید، یا اگر با مطلوب نگه داشتن سطح قند خون خود مشکل دارید، شاید احساس کنید که دارید کنترل دیابت خود را از دست می‌دهید. حتی تنش بین شما و پزشک‌تان ممکن است باعث شود احساس یأس و ناراحتی کنید.

افسردگی، درست مثل انکار، می‌تواند شما را وارد چرخه باطل کند و مانع شود که شما از دیابت خود به خوبی مراقبت کنید. اگر افسرده باشید و انرژی نداشته باشید، انجام تکالیفی مثل تست منظم قندخون از نظر شما بسیار مشکل خواهد بود. اگر خیلی مضطرب باشید نمی‌توانید درست فکر کنید و ادامه یک رژیم غذایی خوب دشوار خواهد بود. شاید اصلاً تمایلی به خوردن نداشته باشید، البته این روی سطح قند خونتان تأثیر می‌گذارد.

کلمات کلیدی: سلامت روان، بهداشت روان، سلامت روحی و روانی، سلامت روحی، دانلود کتاب روانشناسی، شناخت روان انسان، انواع بیماری های مزمن،

برای دانلود کتاب سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.