دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی

کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی اثر غلامرضا آذرلی، به بررسی امثال عامیانه و ارزشمند فارسی پرداخته است.

زبان شیرین فارسی، میراث دیرپایی است از نیکان و پیشینیان ساکن فلات بزرگ ایران، که در مسیر تحولات تاریخی فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر نهاده، و تطوراتی در جهت تکامل یافته، تا به شکل امروزین خود رسیده است. زبان فارسی در راستای حیات خویش بخصوص بعد از نفوذ فرهنگ اسلامی آثار پر ارجی در زمینه‌ی ادب، هنر، فلسفه، عرفان و سایر شاخه‌ها و رشته‌های علوم پدید آورده، که از نظر درجه اهمیت در زمره ارزش‌های مهم مدنیت بشری به شمار می‌آیند.

زبان فارسی فزون بر ارزش‌های ادبی و ذخایر کلاسیک و غنای اندیشه، از لحاظ فولکوریک‌ها و ضرب‌المثل‌های عامیانه نیز ارثیه گران‌بهایی است که طی قرون و اعصار بر غنای آن‌ها افزوده شده، و سرشار از نکته سنجی، جهان نگری و آموزندگی پرنغز و شیرین است، که گاهی یک جمله کوتاه، یک اشاره طنزآمیز، یک داوری آمیخته به حکمت با چنان برهان قاطعی بر جان آدمی می‌نشیند، که بیش از ده‌ها کتاب و مقاله در بیان مفاهیم ذهنی و اندیشه گوینده و نویسنده تأثیر می‌بخشد و بسیاری از آن‌ها با چنان تجربه مستمر تاریخی عجین است که به حق باید آن‌ها را با خطوط زرین نگاشت.

کلمات کلیدی: ضرب المثل، دانلود ضرب المثل، ضرب المثل های ایرانی، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، مثل فارسی، ضرب المثل قدیمی، امثال،

برای دانلود کتاب ضرب‌المثل‌های مشهور ایرانی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.