دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب عملیات روی کشتی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب عملیات روی کشتی

کتاب عملیات روی کشتی به بررسی مواردی از جمله پایدارسازی کشتی، نگهداری کشتی و کاربری ماشین‌آلات می‌پردازد.

در بخشی از کتاب عملیات روی کشتی می‌خوانیم:

وزن جابه‌جایی (Displacement): عبارت است از وزن آبی که هنگام شناور شدن کشتی در آب، جابه‌جا می‌شود. یا به عبارت دیگر وزن جابه‌جایی برابر است با وزن مقدار آبی که قسمتی از کشتی جایگزین آن شده است. به همین ترتیب «حجم جابه‌جایی» نیز تعریف می‌شود.

اصل شناوری (اصل ارشمیدس): هرگاه تمام یا قسمتی از یک جسم در مایعی فرو رود، با نیرویی که مساوی با وزن مایع جابه‌جا شده توسط جسم است، به طرف بالا رانده می‌شود. بنابراین، منظور از شناوری در کشتی، مقدار نیرویی است که وقتی کشتی شناور است، آب به طور عمود و به طرف بالا به بدنه کشتی وارد می‌کند. این نیرو برابر وزن آبی است که با ورود کشتی داخل آب، جابه‌جا شده است و به عبارت دیگر، برابر وزن مقدار آب هم حجم با قسمت غوطه‌ور (داخل آب) کشتی است.

مقدار این نیرو برای کشتی در حال تعادل (سکون)، برابر با وزن کل کشتی است. گرچه این نیرو به سراسر سطح بدنه داخل آب کشتی وارد می‌شود ولی همانند مرکز ثقل، برایند این نیروها نیز از یک نقطه و به طرف بالا عبور می‌کند که اصطلاحا به آن نقطه، «مرکز شناوری» کشتی می‌گویند. این نقطه را معمولا با حرف B نمایش می‌دهند.

کلمات کلیدی: عملیات روی کشتی، شرایط کار بر روی کشتی، pdf عملیات روی کشتی، کشتی تجاری، قسمتهای کشتی، اجزای کشتی دریایی، اجزای یک کشتی، نام بخشهای مختلف کشتی، بخشهای کشتی، قسمتهای کشتی،

برای دانلود کتاب عملیات روی کشتی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.