دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب خواب

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب خواب

کتاب خواب از مجله ویستا به معرفی و بررسی مواردی اعم از نکاتی برای سحرخیزی، اختلال در خواب، چگونه به کودکان‌مان کمک کنیم تا کابوس نبینند؟ و خروپف تهدید‌کننده سلامت فرد و اطرافیان می‌پردازد.

در بخشی از کتاب خواب می‌خوانیم:

خواب مسأله بسیار مهمی است که تمام افراد با هر سن و جنسی به آن نیاز دارند. انسان‌ها به طور متوسط یک سوم از عمر خود را در خواب به سر می‌برند و با این کار که در هر روز به صورت مکرر انجام می‌گیرد به سلول‌های مغزی خود استراحت داده و باعث آرامش مغز که فرماندهی بدن را به عهده دارد، می‌شوند. افرادی که به دلایل مختلف کم‌خواب یا بی‌خواب می‌شوند دچار تحریک‌پذیری می‌شوند. این دسته از افراد به سرعت عصبی شده و نمی‌توانند به سرعت گذشته و به همان دقت به انجام امور خود بپردازند.

دسته‌ای از افراد که به علت کثرت کار و مسؤولیت ترجیح می‌دهند از ساعات کاری خود کم کنند نه تنها در انجام کارهای محوله موفق نمی‌شوند بلکه در ضمن کار یا به خواب رفته یا بی‌‌حال شده و چرت می‌زنند. اگر در صورت خستگی ناچار به ادامه فعالیت و کار باشید نمی‌توانید بدن خود را به خوبی کنترل کنید. آمارها نشان می‌دهد بعضی از حوادث که در محیط کار، خانه یا هنگام رانندگی روی می‌دهد به علت کم‌خوابی و خستگی بوده است. متخصصان در خصوص مکانیسمی که در بدن هنگام خواب روی می‌دهد می‌گویند: تعدادی از ماهیچه‌های بدن در خواب به حالت استراحت فرو می‌روند و فرصت پیدا می‌کنند تا بعد از فعالیت‌های روزانه قوای از دست رفته خود را دوباره به دست آورند.

در خواب مغز فعالیت کمتری را انجام می‌دهد ولی بعضی از بخش‌های مغز در هنگام خواب باز هم کاملا فعال است، این بخش‌ها کنترل ضربان قلب، تنفس و دیگر بخش‌های حیاتی بدن را به عهده دارند ولی فعالیت این بخش‌ها هم آهسته‌تر از هنگام بیداری است. متخصصان امور تغذیه توصیه می‌کنند به علت همین آهستگی حرکات معده و روده در خواب، نباید قبل از خواب معده و روده کامل از غذا بخصوص غذاهای چرب و سنگین پر کرد. تحقیقات نشان می‌دهد با داشتن یک تغذیه مناسب می‌توان به خواب راحتی دست پیدا کرد.

کلمات کلیدی: تحقیق خواب، خواب خوب، خواب خوب شبانه، نکاتی برای داشتن خواب خوب شبانه، خواب خوب داشتن، خواب خوب چه خوابی است، روانشناسی خواب، خواب، تعریف خواب، مراحل خواب، مشکلات خواب، خواب چیست، تحقیق درباره ی خواب، خواب عمیق چیست، مقاله درباره خواب، بهداشت خواب pdf، اختلال خواب pdf،

برای دانلود کتاب خواب و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.