دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مدیریت استراتژیک

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک

کتاب مدیریت استراتژیک نوشته‌ی فرد آر دیوید میان گرایش‌های نظری و عملی مدیریت استراتژیک پیوندی منطقی برقرار کرده است، به طوری که می‌تواند مورد استفاده گستردۀ مدیران و کارشناسان در سازمان‌های کوچک و بزرگ قرار گیرد.

فرد آر دیوید (Fred R David) مدیریت استراتژیک را این‌گونه تعریف می‌کند: هنر و علم تدوین، اجرا و ارزیابی تصمیمات و شیوه‌ای چندگانه که سازمان را قادر می‌سازد به اهداف بلندمدت خود دست یابد. مدیریت استراتژیک به سازمان این امکان را می‌دهد که به شیوه‌ای خلاق و نوآور عمل کند و برای شکل دادن به آینده خود به صورت انفعالی عمل نکند. این شیوه مدیریت باعث می‌شود که سازمان دارای ابتکار عمل باشد و فعالیت‌هایش به گونه‌ای درآید که اعمال نفوذ نماید (نه اینکه تنها در برابر کنش‌ها، واکنش نشان دهد) و بدین‌گونه سرنوشت خود را رقم بزند و آینده را تحت کنترل درآورد.

این کتاب خلاصه‌ای از نسخه‌ی اصلی کتاب مدیریت استراتژیک (Strategic Management) است.

در بخشی از کتاب مدیریت استراتژیک می‌خوانیم:

مشارکت (Joint venture): در اجرای این استراتژی دو یا چند شرکت یک شرکت تضامنی موقت یا کنسرسیوم تشکیل می‌دهند و از فرصت پیش آمده بهره‌برداری می‌نمایند. نمونه‌های این شرکت‌ها شامل شرکت تضامنی تحقیق و توسعه، توزیع کالا و... برای اینکه تشریک مساعی موفق باشد باید هر یک از شرکت‌ها دارای ویژگی خاص مانند فناوری پیشرفته، سیستم توزیع، واحد تحقیقاتی با توان تولید باشد.

کاهش (Retrenchment): گروه‌بندی جدید در دارایی‌ها و هزینه‌ها برای معکوس کردن سیر نزولی فروش و سود. هدف کاهش این است که سازمان در زمینه تخصصی وضع خود را مستحکم کند.

واگذاری: فوش یک واحد مستقل یا بخشی از سازمان را واگذاری (هرس کردن) می‌نامند. این استراتژی اغلب برای تامین سرمایه استفاده می‌شود. گاهی نیز به عنوان بخشی از استراتژی تجدید ساختار به حساب می‌آید، زیرا شرکت می‌کوشد بدان وسیله واحدهایی که سود‌آور نیستند یا به سرمایه زیادی نیاز دارند بفروشد.

کلمات کلیدی: دانلود کتاب مدیریت، کتاب مدیریتی، مدیریت استراتژیک، مدیریت استراتژیک pdf، مدیریت استراتژیک مقاله، کتاب مدیریت استراتژیک، Fred R David، کتاب مدیریت استراتژیک فرد آر دیوید pdf، دانلود کتاب مدیریت استراتژیک فرد آر دیوید pdf، دانلود کتاب مدیریت استراتژیک pdf، بهترین کتاب مدیریت استراتژیک، کتاب مدیریت استراتژیک دیوید ترجمه اعرابی، Strategic Management،

برای دانلود کتاب مدیریت استراتژیک و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.