دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب فرآیندهای تصفیه آب

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب فرآیندهای تصفیه آب

کتاب فرآیندهای تصفیه آب به قلم محبوبه فروزش به معرفی و بررسی مواردی اعم از فیلتر اسیون، نانوفیلتراسیون، میکروفیلتراسیون، الترافیلتراسیون، اسمز‌ معکوس و الترو‌دیالیز می‌پردازد.

در بخشی از کتاب فرآیندهای تصفیه آب می‌خوانیم:

آسپارو و زوشی که شرکتی به نام «سالت ورک تکنولوژی» را تاسیس کرده‌اند. در نخستین گام به منظور آزمایش این روش جدید، بخشی از ساحل دریا در ونکوور را به پروژه خود اختصاص دادند و آن را به سه بخش جداگانه تقسیم کردند و در هر کدام از آن‌ها، از روش خاصی برای شیرین کردن آب شور دریاها بهره بردند.

در روش اول، آن‌ها اقدام به گرما دادن به آب دریا و بخارکردن بخشی از آن کردند و پس از آن، بخار تولید شده را تحت فشار قرار دادند (که البته در این بخش، به مقدار زیادی انرژی برق نیاز است).

در روش دوم، فرایند اسمزی به صورت معکوس اجرا می‌شود؛ به این ترتیب که با استفاده از پمپ‌های فشار قوی، آب شور به سمت یک پرده مخصوص که دارای سوراخ‌های بسیار ریزی است، پاشیده می‌شود و در نتیجه نمک موجود در آب دریا از آب شیرین جدا می‌شود.
این روش نیز نیازمند مصرف مقادیر قابل توجهی انرژی برق است. به عنوان مثال، برای شیرین کردن هزار لیتر آب دریا و تبدیل آن به آب قابل آشامیدن، 3/7 کیلووات ساعت برق مورد نیاز است.

در روش سوم، که روش ابتکاری و جدید آسپارو و زوشی محسوب می‌شود، مقدار بیشتری آب شیرین با استفاده از مقدار کمتری انرژی تولید می‌شود. در این روش، ابتدا آب دریا به درون یک استخر کم عمق و با کف سیاه رنگ ریخته می‌شود. سیاه بودن کف استخر موجب می‌شود تا حجم بیشتری گرما از خورشید جذب و به آب موجود در استخر منتقل شود؛ و میزان غلظت نمک موجود در آب دریا از 3/5 درصد اولیه (حالت طبیعی) به بیش از 20 درصد افزایش می‌یابد، بدون اینکه هیچ‌گونه برق یا هر انرژی دیگری غیر از انرژی رایگان خورشیدی برای تبخیر آب شور استفاده شود.

در مرحله بعد، این آب به سمت محوطه ویژه‌ای که حاوی آب تصفیه نشده دریا است. هدایت و از آن‌جا به سمت واحد نمک زدایی منتقل می‌شود آنچه که آسپارو و زوشی طراحی کرده‌‌اند، یک نوع مدار الکتریکی طبیعی است که در آن، به جای اینکه جریان الکتریکی به وسیله الکترون‌ها حمل شود، از اتم‌های بارداری به نام یون برای جابه‌جایی جریان الکتریکی استفاده شده است که در نتیجه فعل و انفعالات شیمیایی بین آب‌هایی با درجه غلظت متفاوت نمک به وجود آمده‌اند.

کلمات کلیدی: کار دستگاه تصفیه آب چیست، آب، تصفیه آب، فرایندهای تصفیه آب، مراحل تصفیه آب خانگی، تحقیق در مورد تصفیه خانه آب، مراحل تصفیه آب به زبان ساده، ترتیب فیلتر تصفیه آب، نحوه کار دستگاه تصفیه آب، چگونگی تصفیه آب آشامیدنی، طرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب pdf، تصفیه آب چیست، روش های تصفیه آب pdf، جزوه تصفیه آب pdf،

  • به دلایل قانونی لینک دانلود این کتاب حذف شده است
کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.