دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب جزوه روش‌ها و فنون راهنمایی و مشاوره

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب جزوه روش‌ها و فنون راهنمایی و مشاوره

کتاب جزوه روش‌ها و فنون راهنمایی و مشاوره جز مجموعه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد سراسری، رشته مشاوره می‌باشد که به همراه تست‌ها و پاسخ تشریحی ارائه شده است.

در بخشی از کتاب جزوه روش‌ها و فنون راهنمایی و مشاوره می‌خوانیم:

«تفاوت‌های فردی»

کلیه استعدادهای ما ناشی از تکامل بین توارث و محیط می‌باشد. در درس‌های شخصت، آسیب‌شناسی روانی تکرار شده است و این تکامل یک طرفه نیست نمی‌توان گفت فقط توارث و یا فقط محیط. توارث حاصل باید در محیط شکوفا و رشد پیدا کند. از کارهای مشاور این است که کمک کند تا این استعدادها شکوفا شود. اگر مشاور بتواند به موقع رشد عاطفی، استعداد فردی را بشناسد می‌تواند کمک خوبی به فرد بکند. (هم از نظر عاطفی، اجتماعی) بین افراد تفاوت‌های وجود دارد و مشاور باید به این تفاوت‌ها آشنا باشد. دانستن این تفاوت‌ها خیلی مهم است. (جسم قوی، جسم ضعیف) از نظر عاطفی نیز تفاوت هایی وجود دارد یکی آرام و یکی عصبانی و یکی پرخاشگر می‌باشد. این مسائل تفاوت‌هایی است که در یک کلاس به وضوح دیده می‌شود.

اگر غده تیروئید کم ترشح کند باعث سکوت و آرامش بیش از حد می‌شود و ترشح زیاد این غده باعث پرخاشگری می‌باشد. از نظر اجتماعی نیز کسانی هستند که زود دوست پیدا می‌کنند و اما کسانی هستند که نمی‌توانند به راحتی دوست پیدا کنند. (تفاوت‌ها) از نظر شناختی نیز در زمینه اخلاقی فرد می‌تواند به خوبی ارزیابی کند یا برعکس. یکی پرهوش است یکی کم‌هوش. (نرمال، غیر‌عادی) تنها هوش نیست تفسیری که افراد از وقایع می‌کنند نیز فرق می‌کند. (خوش‌یمن، بد‌یمن) مشاور باید با این تفاوت‌ها آشنایی داشته باشد. در واقع زمینه‌های تفاو‌ت‌های فردی در مدرسه مشهود است. باب مشاوره یکی از دلایل ایجاد آن پرورش تفاوت‌های فردی است (استعداد موسیقی، استعداد ریاضی)

کلمات کلیدی: اصول و فنون مشاوره pdf، روشها و فنون راهنمایی و مشاوره، فنون و روشهای مشاوره، جزوه فنون و روشهای مشاوره، دانلود جزوه مشاوره و راهنمایی، جزوه مبانی مشاوره و راهنمایی، دانلود رایگان کتاب مبانی مشاوره و راهنمایی، مشاوره و راهنمایی ارشد، کاملترین منابع ارشد مشاوره، جزوه ارشد مشاوره، منابع ارشد مشاوره 98،

برای دانلود کتاب جزوه روش‌ها و فنون راهنمایی و مشاوره و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.