دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب النصیر لمن استنصر فی النحو

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب النصیر لمن استنصر فی النحو

کتاب النصیر لمن استنصر فی النحو به قلم علی نصیری به آموزش زبان عربی و بیان نکاتی از جمله "بیانی جامع و فراگیر از علم نحو" و "بیان اختلاف فتاوای نحویون در مسائل قابل توجه" می‌پردازد.

در بخشی از کتاب النصیر لمن استنصر فی النحو می خوانیم:

اسم از لحاظ تعریف و عدم تعریف به دو قسم تقسیم می‌شود:

١. نکره

شارح در اینجا برای نکره دو تعریف ذکر کرده است:

الف): نکره اسمی است که «آل» تعریف قبول می‌کند و به وسیله آن معرفه می‌شود. مانند الرجل». بنابراین «عباس» نکره نیست زیرا به سبب «ال» معرفه نشده است.

ب) : نکره اسمی است که خودش «آل» تعریف قبول نمی‌کند، اما معنای آن می‌تواند «آل» را قبول کند. مانند «دو» زیرا معنای آن که «صاحب» باشد توانایی قبول «ال» تعریف را دارد.

إشکال: این تعریف شارح به دلیل عدم جامعیت دارای اشکال است، زیرا آسمانی وجود دارند که نه خودشان «ل» تعریف قبول می‌کنند و نه معنایشان، این أسماء عبارتند از:

الف) حال. مانند «جاء زید راکبا»

ب) تمییز. مانند «اشتریت رطلا عسلا»

ج) اسم لامی نفی جنس. مانند «لا رجل عندنا»

د) مجرور رب. مانند «رب رجل کریم لقیته»


و البته ایراد دیگری که بر شارح وارد است این است که این تعریف مانع نیست زیرا اعلامی هستند که «آل» تعریف را قبول می‌کنند. مانند: «الیهود و المجوس».

کلمات کلیدی: آموزش نحو مقدماتی، صرف و نحو عربی pdf، آموزش علم نحو، آموزش صرف و نحو عربی به زبان ساده، زبان عربی، آموزش زبان عربی، آموزش زبان عربی pdf، دانلود کتاب آموزش زبان عربی، کتاب آموزش زبان عربی pdf، آموزش قواعد زبان عربی pdf، دانلود کتاب آموزش قواعد عربی، دانلود کتاب آموزش مکالمه زبان عربی، دانلود آموزش زبان عربی،

برای دانلود کتاب النصیر لمن استنصر فی النحو و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.