دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب گفته‌هایی از نلسون ماندلا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب گفته‌هایی از نلسون ماندلا

کتاب گفته‌هایی از نلسون ماندلا، گزیده‌هایی از سخنرانی‌های این رهبر افسانه‌ای آفریقای جنوبی است. نلسون ماندلا نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجسته‌ی مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود.

وی به خاطر دخالت در فعالیت‌های مقاومت مسلحانه مخفی محاکمه و زندانی شد. مبارزه مسلحانه، برای ماندلا، آخرین راه چاره بود؛ او همواره پایبند به عدم توسل به خشونت بود.. . نلسون ماندلا (Nelson Mandela) در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهره‌ی مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد.

گرچه رژیم آپارتاید و ملت‌های طرفدار، وی و کنگره ملی آفریقا را کمونیست و تروریست می‌دانستند، مبارزه مسلحانه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزه علیه آپارتاید بود. ماندلا پس از آزادی از زندان در سال ۱۹۹۰، سیاست صلح‌طلبی را در پیش گرفت، و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی‌ای شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد.

در بخشی از کتاب گفته‌هایی از نلسون ماندلا می‌خوانید:

مبارزه ما به لحظاتی سرنوشت‌ساز رسیده است. ما از مردم خود می‌خواهیم این فرصت را غنیمت بشمارند تا جریان حرکت به سمت دموکراسی و برابری سرعت و تداوم یابد. ما برای آزادی خود بیش از آن‌چه باید انتظار کشیده‌ایم و دیگر نمی‌توانیم منتظر بمانیم. حالا زمان آن است مبارزه را در تمام جبهه‌ها تشدید کنیم. کاستن از شدت تلاش‌هایمان در این مرحله اشتباهی خواهد بود که نسل‌های آینده قادر نخواهند بود آن را ببخشند.

دورنمای آزادی که در افق پیدا است باید ما را برای مضاعف کردن تلاش‌های خود دلگرم و تشویق کند. تنها از طریق اقدام منضبط همگانی است که پیروزی ما می‌تواند تضمین شود. ما از هموطنان سفید‌پوست خود می‌خواهیم در شکل دادن به آفریقای جنوبی جدید به ما بپیوندند. جنبش آزادی خواهی خانه‌ای سیاسی برای شما هم هست. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم به مبارزه برای انزوای رژیم آپارتاید ادامه دهد. لغو تحریم‌ها در شرایط کنونی به مثابه خطر نیمه‌تمام گذاشتن فرایند حرکت برای ریشه کن کردن کامل آپارتاید خواهد بود.

حرکت ما در جهت آزادی برگشت‌ناپذیر است. نباید اجازه دهیم ترس مسیر ما را سد کند. تضمین حق رای برای همه مردم در یک آفریقای جنوبی، متحد دموکرات و غیر‌نژادی تنها راه برای تحقق صلح و هماهنگی نژادی است... .

هنگام آزادی از زندان، کیپ تاون، آفریقای جنوبی، ۱۱ فوریه ۱۹۹۰

کلمات کلیدی: خلاصه زندگی نلسون ماندلا، نلسون ماندلا کیست، نلسون ماندلا سخنان، متن سخنرانی نلسون ماندلا، گزیده سخنان نلسون ماندلا، جملاتی از نلسون ماندلا، سخنان بزرگان، دانلود کتاب زندگینامه، دانلود کتاب سخنان نلسون ماندلا، Nelson Mandela، فعالیت های نلسون ماندلا،

برای دانلود کتاب گفته‌هایی از نلسون ماندلا و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.