دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب نجات بزرگ (اثری تلفیقی از یک داستان علمی - تخیلی - عاشقانه)

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب نجات بزرگ (اثری تلفیقی از یک داستان علمی - تخیلی - عاشقانه)

کتاب نجات بزرگ (اثری تلفیقی از یک داستان علمی-تخیلی-عاشقانه) به قلم مهدی بصیرت نیا، داستان زندگی دختر نابغه ایرانی به نام باران است که تحت نظر پدر و مادری دانشمند در زمینه اختر‌فیزیک پرورش یافته است. او با ارائه مقالات شگفت‌انگیزی در زمینه اختر‌فیزیک توجه بزرگان این رشته در معتبر‌ترین دانشگاه‌های دنیا را به خود جلب کرده است و به کمک نیرویی مرموز زمین را از خطر نابودی نجات می‌دهد.

آن‌چه که در سرتاسر داستان می‌گذرد در واقع تلاش نویسنده برای رویارویی اذهان عمومی با مفاهیم و اصلاحات تقریبا جدید اختر‌فیزیک در قالب داستانی جذاب که علاوه بر داشتن جنبه تخیلی بر پایه مفاهیم و موازین علمی صورت می‌پذیرد بوده و در کنار همه این‌ها، تاثیر ورود چاشنی عشق در تسهیل مسائل و بهره‌گیری از الهامات ذهنی در جهت‌دهی و کمک به خلق مفاهیم نو و سودمند در همه ابعاد زندگی و مخصوصا موقعیت‌های اضطراری است.

ضمن این‌که این داستان با اشاره تلویحی به شخصیت‌ها و نوابغ ایرانی ارزشمندی که در معتبرترین دانشگاه‌ها و سازمان‌های فضایی جهانی پیش‌رو و هدایت‌گر جریانات جدید علمی در زمینه فیزیک و اختر‌فیزیک‌اند، درصدد معرفی توانایی بالا و پتانسیل پایان‌ناپذیر علمی و فرهنگی مردان و زنان وطن همیشه سرافراز ماست.

در بخشی از کتاب نجات بزرگ می‌خوانیم:

پروفسور حسام که همچنان محو سخنان باران بود دستمالی برداشت و عرق سردی که روی پیشانی‌اش نشسته بود را پاک کرد. نفس عمیقی کشید و رو به مادر باران که تا این لحظه سکوت کرده بود و گوش می‌داد گفت:

-نیلوفر جان! آیا این امکان وجود داره که دقیقا برای من مدل پیشنهادی باران رو بررسی کنی؟ می‌خوام قبل از هرچیز دقیقا تمام موارد محاسباتی این طرح رو کنترل کنم. به فرض درستی مفروضاتی که باران ارائه داده باید مطمئن بشیم که همه معادلات پیشنهادی اون درست کار می‌کنه. البته بعد از این کار حتما باید دراین ‌باره مفصلا با خود مهران صحبت کنم؛ اما در حال حاضر چیزی که از همه مهم‌تره تأیید صحت محاسبات معادلات پیشنهادی باران هست.

- جناب پروفسور! نمی‌خواین‌ که قبل از ورود به روش پیشنهادی باران بیشتر این موضوع رو بررسی کنین؟

-نیلوفر جان! میشه لطفا درخواستی که از شما کردم رو انجام بدین؟ به عقیده من اطلاعات دختر شما به‌ اندازه‌ای هست که احتیاج به بررسی بیشتر نداره. انرژی خاصی که من از حرف زدن و نحوه استدلال و نگاههاش می‌گیرم خودش بزرگ‌ترین تأیید بر صحت مطالبی هست که ارائه داده... .

و بعد بلافاصله شروع به تماس با همکارانش در هاروارد کرد! نیم ساعت بعد باران به همراه مادرش تمامی اطلاعات و معادلات مربوط به تئوری پیشنهادی‌اش را برای پروفسور تشریح کردند و قرار شد تا برای تأیید نهایی توسط پروفسور مهران فرستاده شود و به ‌طور همزمان به مقامات ناسا و سایر افرادی که در پروژه مذکور حضور داشتند ارجاع داده شد.

نیروی عجیبی از سمت باران به پروفسور حسام فرستاده ‌شده بود که او به ‌خوبی آن را حس می‌کرد. در طی تمام سالیانی که او با دانشجویان و اساتید برجسته و درجه ‌یک هم ‌کلام شده بود و بحث‌های بسیار سنگین علمی و چالش ‌برانگیز را با آن‌ها تجربه کرده بود هرگز مانند امروز تحت تاثیر حرف‌ها و استدلالات کسی قرار نگرفته بود و این برای او بسیار عجیب بود. واقعا احساس می‌کرد که این دختر با بقیه تفاوت محسوسی دارد و فهمیده بود که اصرار دوستان و همکارانش برای کشاندن باران به دانشگاه چه دلیلی داشته است!

کلمات کلیدی: دانلود رمان فانتزی، دانلود pdf کتاب نجات بزرگ، دانلود رمان علمی تخیلی، دانلود رمان عاشقانه تخیلی، کتاب درباره اختر فیزیک، رمان درباره اختر فیزیک، کتاب درباره ناسا، دانلود رمان عاشقانه، دانلود کتاب علمی، دانلود کتاب عاشقانه، دانلود کتاب تخیلی،

برای دانلود کتاب نجات بزرگ (اثری تلفیقی از یک داستان علمی - تخیلی - عاشقانه) و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.