افزودن کتاب
 
ایمیل شما

دانلود کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش

نویسنده | آپلود توسط davood bahrami۳۴۹۵ بازدید
دانلود کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش
بزرگنمایی
(۰)
دانلود کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش
معرفی کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش

انسان موجودی پرسشگر است. تفکر بدون پرسش آغاز نمی شود. بشر از روزی که خود را شناخت و حتی آن زمان که تنها بود، بارها از خود پرسش داشته است و در طول تاریخ، همواره می خواسته بداند که از کجا آمده؟ برای چه آمده؟
و به کجا می رود. بشر کنجکاو است و از زمانی که نخستین کنجکاوی هایش آغاز شد، شروع به تفکر درباره محیط اطرافش کرد، و این پرسش ها نیز، با او بوده اند. این سخن مشهور دکارت را که گفته بود"من می اندیشم پس هستم"، شاید بتوان تبدیل کرد به اینکه "من پرسش می کنم پس هستم". خداوند متعال وقتی در خلقت و فطرت انسان خداجویی و خداپرستی را قرار داد صفتهای دیگری از جمله پرسشگری را در نهادش تعبیه فرمود و این بشر، از همان ابتدای شناخت خود، پرسش های بدون پاسخی داشت.

انسان بر اساس فطرت، موجودی حقیقت جو و پرسشگر خلق شده است. پرسش، سکوی پرواز به سوی حقیقت است و از آنجایی که دانش ها دستاورد اندیشه ها، کاوشها و پرسش هاست، بنابراین، پرسشگری مقدمه تکامل است. روح تشنه آدمی، همواره در پی کشف رازهای نهفته و سر به مهر هستی در تکاپو بوده و پیشرفت و تعالی عملی بشر در وجوه گوناگون را می توان مرهون همین حیات پرسشگر و روحیه کنجکاو او دانست. انسان همواره با طرح پرسش و چون و چرا کردن، به دنبال دانستن است و هیچگاه از این خصیصه جدا نبوده و نیست.

کلمات کلیدی: انسان شناسی، قرآن، خداپرستی، خلقت انسان، فلسفه خلقت، آفرینش، قرآن شناسی

×

لینک کوتاه این کتاب:

این لینک را می توانید در سایت، وبلاگ، ایمیل، فیسبوک، توییتر و... به اشتراک بگذارید.


کتاب‌های مرتبط با کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش
دانلود کتاب چگونگی فعلیت‌یافتن باورهای دینیدانلود کتاب انسان تجلی جمال و جلالدانلود کتاب صوتی خانه آخرتدانلود کتاب قوم و علوم اجتماعی از منظر کلام خدادانلود کتاب امور مالی در کلام اللهدانلود کتاب سرابدانلود کتاب نوح در قرآن و اساطیر دانلود کتاب حقیقت روح انساندانلود کتاب شناخت از دیدگاه فطرتدانلود کتاب نورنامهدانلود کتاب انسان و علوم انسانی در صحیفه سجادیه - جلد 3دانلود کتاب حدیث دیگران: نظرات اندیشمندان غربی درباره قرآن - جلد اولدانلود کتاب سری کامل آیات مربوط به آیین مسیحیت در قرآندانلود کتاب ترجمه لغات قرآن کریمدانلود کتاب انسان - مجموعه آثاردانلود کتاب انوار الملکوت - جلد دومدانلود کتاب اسم نمی خواهددانلود کتاب تساهل و تسامحدانلود کتاب باطن و تاویل قرآندانلود کتاب قیامتدانلود کتاب تشیع و فراگیری جهانیشدانلود کتاب مروری بر داستان خلقت اولین انساندانلود کتاب اسرار و فواید بسم اللهدانلود کتاب افکار معجزه گردانلود کتاب واژه های دخیل سومری در قرآن
دانلود کتاب بیست نشانه منافقان در قرآندانلود کتاب انسان و علوم انسانی در صحیفه سجادیه جلد - 5دانلود کتاب معارف قرآن: خداشناسی، کیهان شناسی، انسان شناسی دانلود کتاب فقه چوپاندانلود کتاب در آمدی بر پیرامون شبهات اسلام و قرآن و پاسخ به آن هادانلود کتاب انسان و علوم انسانی در صحیفه سجادیه - جلد 4دانلود کتاب قرآن بشیر - تفسیر یک جلدی جواندانلود کتاب قرآن و فروپاشی ابرقدرت ها (پیام امید به ستمدیدگان)دانلود کتاب قرآن کریم (با ترجمه فارسی)دانلود کتاب معجزات علمی و تاریخی قرآندانلود کتاب سفر شک و سوالدانلود کتاب انسان کامل عزیزالدین نسفیدانلود کتاب آموزش قرآندانلود کتاب قواعد تفسیر قرآن کریمدانلود کتاب نگرشی بر مقاله قبض و بسط تئوریک شریعت دکتر سروشدانلود کتاب انسان و علوم انسانی در صحیفه سجادیه - جلد 2دانلود کتاب دعا پیوند انسان با خدادانلود کتاب تفسیر علمی قرآندانلود کتاب انسان و علوم انسانی در صحیفه سجادیه - جلد 1دانلود کتاب توسعه و تمدن غربدانلود کتاب چکیده انسان شناسی و خود شناسیدانلود کتاب ذکردانلود کتاب نامه دردمندانه استاد قرآئتیدانلود کتاب دایره المعارف قرآنیدانلود کتاب تبیین جهان و انسان
معرفی کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسش به دوستان

دانلود کتاب قرآن و فرآیند تاریخی پرسشاین کتاب را از طریق ایمیل به دوستان خود معرفی کرده و به آنها هدیه کنید.
نظرات
نخستین نظر را شما ثبت کنید!
عضویت در خبرنامه
» با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:
دانلود کتاب‌های جدید
دانلود کتاب‌های پربازدید

دانلود کتاب رمان صدای پای خدا [۷۱۸۱]

دانلود کتاب رمان عاشقتم دیوونه [۴۴۲۱]

دانلود کتاب همه‌چیز درباره بیت‌کوین [۴۰۵۷]

دانلود کتاب مدرسه موفقیت [۳۸۳۷]

دانلود کتاب داستان‌های انگلیسی عاشقانه [۳۷۶۴]

دانلود کتاب رمان خاطرات برهنه [۳۷۴۴]

دانلود کتاب رمان بدون تو هرگز [۳۷۳۹]

دانلود کتاب رمان او مرا کشت [۳۵۷۶]

دانلود کتاب تغذیه سالم [۳۵۲۴]

دانلود کتاب نهنگ آبی یا نظریه‌ی لوسیفر [۳۴۷۳]

دانلود کتاب برای چشم‌هایش [۳۱۱۹]

دانلود کتاب چه چیزی مانع موفقیت‌تان شده [۲۹۱۵]

دانلود کتاب رمان آروم دل [۲۷۴۷]

دانلود کتاب زندگاهان [۲۵۵۱]

دانلود کتاب رمان آن شب لعنتی [۲۳۸۲]

دانلود کتاب رمان پشت یک دیوار سنگی [۲۳۷۳]

دانلود کتاب رمان قصه دل دادگی [۲۳۳۰]

دانلود ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 88 [۲۲۳۱]

دانلود کتاب شربت ذرت [۲۱۷۰]

دانلود کتاب رمان به من نگاه کن [۲۱۱۷]

دانلود کتاب رمان تو، بار دیگر [۲۰۲۳]

دانلود کتاب صوتی سامپینگه صادق هدایت [۱۹۷۷]

دانلود کتاب ساعت 22 و چند داستان دیگر [۱۸۹۳]

دانلود کتاب 21 قانون مالی برای کسب درآمد بیشتر [۱۸۶۱]

دانلود کتاب جادوی امواج صوتی [۱۸۵۵]

آمار سایت
تعداد کتاب‌ها و مقالات: ۹,۳۱۳
ما را در فیسبوک دنبال کنید  ما را در توییتر دنبال کنید  فید - RSS