دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب مسئولیت مدنی در روابط زوجین

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب مسئولیت مدنی در روابط زوجین

مطالعه تطبیقی در برخی از کشورهای اروپایی و اسلامی

حقوق خانواده یکی از مهمترین و جالب ترین بخش های حقوق مدنی است کـه جنبـه ی حقوقی صرف ندارد بلکه آمیخته با مسائل اجتماعی، اخلاقی و مذهبی است و تقریباً همـه ی قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق حسنه است و از ایـن رو، اراده ی افـراد بـرخلاف آنها نافذ و معتبر نیست. اهمیت حقوق خانواده تا حد زیادی ناشی از ارزش و مقام والای خانواده است.

خـانواده هسته ی مرکزی جامعه است و نخستین اجتماعی است که شخص در آن گام می نهد و آداب زندگی و اصول و رسوم اجتماعی و تعاون و از خود گذشتگی را فرا می گیرد. خانواده کانون حفظ سنن ملی و اخلاقی و مرکز رشد عواطف و احساسات آدمی و کانونی برای حمایت از انسان است. خانواده در حفظ و گسترش قدرت ملی نیز نقش مؤثری ایفا می کند و تبـاهی و سستی خانواده ها انحطاط ملی را به دنبال می آورد.

مسئولیت مدنی، یعنی تکلیـف بـه جبـران خـسارت ناشـی از نقـض تعهـدات قـانونی، قراردادی یا عرفی و یکی از ضمانت های اجرایی است که قانون در اختیار اعـضای خـانواده گذارده است؛ یعنی هر گاه یکی از اعضای خانواده از جمله زوجین با نقض تعهد خود، و به دیگر سخن با فعل یا ترک فعل نامشروع خویش، ضرری به دیگری وارد کند، زیاندیده می تواند، بر طبق مقررات قانونی، از او مطالبه ی خسارت نماید.

کلمات کلیدی: مسئولیت مدنی، حقوق خانواده، حقوق مدنی، حقوق، قانون مداری، حقوق خانواده،

برای دانلود کتاب مسئولیت مدنی در روابط زوجین و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.