دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب دیار آشنا

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب دیار آشنا

در این مجموعه، مولف ضمن بررسی ویژگی‌های طبیعی، اجتماعی و اقتصادی کشورهای آسیای مرکزی ابعاد مختلف روابط این کشورها با ایران را شرح می‌دهد.

فصل اول به بررسی ویژگی‌های گوناگون آسیای مرکزی اختصاص دارد.

در فصل‌های دوم تا ششم، وضعیت کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان و قزاقستان تشریح می‌شود. در فصل هفتم, ضمن بررسی ابعاد گوناگون روابط ایران و استان خراسان با جمهوری‌های آسیای مرکزی، مولف رهنمودهایی به منظور بهبود و گسترش روابط کشورمان با جمهوری‌های ناحیه به دست می‌دهد. مباحث هر کشور با این موضوعات بررسی شده است: ویژگی‌های طبیعی: موقعیت جغرافیایی، ناهمواری‌ها، آب و هوا، ویژگی‌های اجتماعی: پیشینه تاریخی، جمعیت، ترکیب قومی، زبان‌های رایج, مذهب، آموزش، رسانه‌های گروهی، تقسیمات کشوری ;ویژگی‌های اقتصادی: کشاورزی، منابع معدنی، صنایع، انرژی، حمل و نقل، بازرگانی خارجی، روابط خارجی، روابط با ایران، نقش خراسان در ارتباط ایران با قرقیزستان.

در صفحات پایانی کتاب، پیش گفتار، پی‌نوشت، کتاب‌نامه و نمایه آمده است.

کلمات کلیدی: کشور های آسیا، آسنایی با کشورهای آسیایی، آسیای مرکزی، موقعیت جغرافیایی آسیا،

برای دانلود کتاب دیار آشنا و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.