دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب دیوان قصاید فرخی سیستانی

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب دیوان قصاید فرخی سیستانی

کتاب دیوان قصاید فرخی سیستانی شامل بیش از چند هزار بیت از قصیده‌های شاعر معروف ایرانی است. از آن‌جا که بیشتر قصاید فرخی در دربار غزنویان سروده شده‌اند، ستایشگری و وصف در آن بسیار زیاد به چشم می‌خورد؛ هر چند در میان شعرهای او نکات آموزنده اخلاقی نیز وجود دارد.

فرخی از قصیده پردازان استاد قرن چهارم هجری است که سبک ویژه‌ای در قصیده سرایی دارد. ابوالحسن علی بن جولوغ سیستانی معروف به فرخی سیستانی از غلامان امیرخلف بانو آخرین امیر صفاری بود. علی بن جولوغ، از سر ناچاری شعری در قالب قصیده سرود و آن را «با کاروان حله» نام نهاد؛ و شعر را به عمید اسعد چغانی وزیر امیر صفاری تقدیم کرد. معروف است که روز بعد علی بن جولوغ قصیده‌ای به نام «داغگاه» ساخت و آن را برای امیر صفاری خواند. امیر صفاری چهل کره‌اسب به علی بن جولوغ هدیه کرد و او را از نزدیکان دربارش قرار داد.

علی بن جولوغ نیز با تخلص فرخی در دربار صفاریان، چغانیان و غزنویان شعر می‌گفت. محمود غزنوی او را به ملک‌الشعرایی دربار منصوب کرد. پس از مرگ محمود در سال ۴۲۱ ق، فرخی به دربار سلطان مسعود غزنوی روی آورد و تا پایان عمر به ستایش این امیر غزنوی مشغول بود.

کلمات کلیدی: شعر عاشقانه، دانلود مجموعه شعر، قصیده، اشعار فرخی سیستانی، قصاید فرخی سیستانی، شعر سنتی، دانلود دیوان فرخی سیستانی، قصیده فرخی سیستانی، pdf دیوان قصاید فرخی سیستانی،

برای دانلود کتاب دیوان قصاید فرخی سیستانی و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.