دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب انوار الملکوت - جلد اول

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب انوار الملکوت - جلد اول

کتاب «انوار الملکوت» تألیف علامه آیة‌الله حاج سیّدمحمّد حسین حسینی طهرانی پیرامون نور ملکوت روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می باشد. این مجموعه از منظری توحیدی و عرفانی به اسرار روزه، نماز، مسجد، قرآن و دعا می پردازد، حاصل بیانات مرحوم علامه آیةالله حاج سیّد محمّد حسین حسینی طهرانی در ماه مبارک رمضان 1390 در مسجد قائم طهران است که چکیده آن توسط خودشان در جُنگهای خطی ثبت گردیده بود تا در فرصت مناسب با تنظیم و تبویب و شرح و توضیح در اختیار سالکان طریق حقیقت قرار گیرد.

جلد اول این کتاب مباحث نور ملکوت روزه، نماز و مسجد را شامل می گردد که مباحث آن در 14 مجلس با محوریت تفسیر آیات و روایات مطرح شده است.حقیقت روزه فقط امساک در خوردن و آشامیدن نیست، اهمیت روزه در حصول ملکه تقوی، بیان علت وجوب افطار برای اصحاب سفر و مرض، رعایت هفت امر ضروری جهت نیل به علت غایی روزه از اهم عناوین بخش اول این کتاب می باشد.

علامه طهرانی در قسمتی از جلد اول کتاب با استناد به قرآن کریم علّت غائى روزه را وصول به ملکه تقوى دانسته و پس از بر شمردن مراتب سه گانه روزه (روزه‏عام، روزه خاصّ و روزه خاصّ الخاصّ)‏با تفسیر و تبیین آیات و روایات شرائط هفتگانه‏اى مورد تأکید علمای اخلاق و عرفان را که براى صوم الخاصّ لازم است، چنین بر می شمرند: اوّل: چشم پوشیدن و نگهدارى آن از رها شدن آن به سوى هر چه مذموم و مکروه است. دوّم: نگاهداشتن زبان از هر چه گفتنش شایسته نیست. سوم: نگاهداشتن گوش از هر چه شنیدن آن برای انسان حرام و مکروه شمرده شده، بلکه شنیدن چیزهای مباح که بر انسان نفعی ندارد. چهارم: نگاهداشتن بقیّه اعضاء بدن از گناه؛ مانند دست و پا و پوست بدن و موی بدن.

جلد اول: (نور ملکوت روزه، نماز، مسجد)
سلسله مباحث انوار الملکوت (نور ملکوت روزه):
مجلس 1: تفسیر آیه: " یایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون."
مجلس 2: اهمیت روزه در حصول ملکه تقوی
مجلس 3: خداوند با برداشتن وجوب روزه از مریض و مسافر او را در سعه و راحتی قرار داده است.
مجلس 4: جهت نیل به علت غائی روزه، رعایت هفت امر ضروری است.
سلسله مباحث انوار الملکوت (نور ملکوت نماز):
مجلس 1: نماز وسیله ای برای محو قلب و حقیقت خود در عظمت حضرت حق
مجلس 2: تفسیر آیه: " اقم الصلوة لدلوک الشمس الی غسق الیل و قرءان الفجر..."
مجلس 3: تفسیر آیه: " قد افلح المومنون * الذین هم فی صلاتهم خشعون "
مجلس 4: تفسیر آیه: " و اقیمو الصلوة و لا تکونوا من المشرکین "
مجلس 5: تفسیر آیه: " و اقم الصلوة طرفی النهار و زلفا من الیل ..."
مجلس 6: تفسیر آیه: " وما امروا الا لیعبدوا الله مخلصین له الدین... "
مجلس 7: تفسیر آیه: " حفظوا علی الصلوت و الصلوة ..."
مجلس 8: تفسیر آیه: " و استعینوا بالصبر و الصلوة ..."
سلسله مباحث انوار الملکوت (نور ملکوت مسجد):
مجلس 1: تفسیر آیه: " قل أمر ربی بالقسط و اقیموا وجوهکم عند کل مسجد و..."
مجلس 2: تفسیر آیه: " انما یعمر مسجد الله من و ءامن بالله و ..."

کلمات کلیدی: کتاب نور ملکوت، کتاب انوار ملکوت 1، ماه رمضان، روزه، انوار الملکوت، دانلود کتاب مذهبی، آیت الله حاج سید محمدحسین حسینی طهرانی، علامه حسینی طهرانی، دانلود کتاب علامه حسینی طهرانی، ماه رمضان،

برای دانلود کتاب انوار الملکوت - جلد اول و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.