دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب اصطلاحات محلی ماهشهر و هندیجان

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب اصطلاحات محلی ماهشهر و هندیجان

مردم بومی ماهشهر به لهجه ای ساده از زبان فارسی صحبت می کنند که اگر مردم فارسی گوی، اولین بار این لهجه را بشنوند احساس قرابت بین لهجه منطقه خود با لهجه ماهشهری (معشوری) می کنند. مثلاً لرها در اولین برخورد، فکر می کنند که این همان لهجۀ لری است ولی موقع صحبت کردن، متوجه می شوند که اختلاف خیلی زیادی وجود دارد و یا مردم استان بوشهر در اولین برخورد فکر می کنند شبیه لهجه های بوشهری است ولی بعد از همنشینی، متوجه اختلافات می شوند اگر کسی آشنایی مختصری با لهجه های فارسی ساکنین دامنه ی زاگرس داشته باشد متوجه تغییرات تدریجی بین لهجه ها از شهر به شهر وحتی در بعضی نقاط از روستا به روستا می شود که شدت این تغییرات از استان خوزستان شروع می شود و در استان بوشهر واستان فارس به اوج خود می رسد.

در این مجموعه از صرف کردن بیشتر افعال (در گویش شهرمان) خودداری شده است زیرا موجب بالا رفتن حجم کتاب می شد، فقط در ذیل اشاره ای به ساختار واژه ها شده است همچنین نهایت سعی و تلاش بنده براین بوده که از الفاظ رکیک و خلاف شئونات
اسلامی اجتناب شود.

نسل اکنون که باتوجه به کمرنگ ترشدن زبان اصیل ماهشهری و هندیجانی به عنوان رابطی بین گذشتگان و نسل بعد خود می باشند درجهت نگاهداشت و حفظ این میراث فرهنگی باید تمام همت خود را به کارگیرند تا این گنجینه همیشه رواج، و رنگ و لعاب خود را حفظ کند.

و این جمله را نصب العین خود قرار دهند :

«« باشد که میراث داری باشیم و اصل، نه میراث خواری فاصل »»

کلمات کلیدی: واژه نامه، گویش، زبان، لهجه هندیجانی، لهجه ماهشهری، زبان ماهشهری، زبان هندیجانی، دانلود کتاب اصطلاحات، واژه های زبان ماهشهری، واژه های زبان هندیجانی، فرهنگ لغات، اصطلاحات محلی ماهشهر و هندیجان، فرهنگ لغات محلی، ضرب المثل، ضرب المثل های ماهشهری، ضرب المثل های هندیجانی،

برای دانلود کتاب اصطلاحات محلی ماهشهر و هندیجان و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.