دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب راه محبت

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب راه محبت

این کتاب توسط مهدی طیب گردآوری شده است.

کتابی برای زیستن عاشقانه.

کتابی برای حرکت در راه محبت و نور.

کتابی برای دوست داشتن آفرییننده مهربان مهربانی....

در او ایل دهه ی شصت، خدای متعال توفیق درک محضر یکی از عارفان بزرگوار معاصر شیعی را نصیب مؤلّف این اثر نمود و تا اواخر سال 1381 ه.ش که آن بزرگوار خرقه تهی کرد و به جنّۀ اللّقاء پرواز نمود به فضل الهی، توفیق مزبور ادامه یافت.

بیشترین اهتمام آن عارف گرانمایه در پرورش و رشد اخلاقی علاقمندان، متوجه ایجاد تحول در نگرش آنها به هستی و زندگی؛ به گونه ای که همه چیز را از منظر توحیدی و از مرآی جمال الهی بنگرند و نیز منعطف نمودن عشق و محبت آنان و متمرکز نمودن توجهشان به خدا و اولیای الهی، به گونه ای که از هر چه جز این، چه دنیوی و چه اخروی، فارغ گردند، و نیز ایجاد حسن ظنّ و اعتماد به خدا و اولیای الهی و حاکم ساختن روحیه ی تسلیم و رضا بر آنان بود. در محضر آن بزرگوار چنان روح رجاء و امیدواری به فضل الهی موج می زد که هر نومید و مأیوس از نجات و فلاح را شور و نیرو می بخشید و به وادی کمال رهنمون و در طریق وصال رهسپار می ساخت.

مجموعه ای که هم اکنون در دست دارید، نخستین دفتر از نکاتی است که مؤلّف، طی قریب به دو دهه، در جلسات آن بزرگوار و از بیانات ایشان استفاده نموده و حتی المقدور با همان ادبیات گفتاری ساده و صمیمی و مؤثرّ ایشان به تحریر در آورده است و برای فراهم شدن زمینه ی استفاده ی بیشتر، نکات متنّوع بیان شده طی جلسات سالیان مزبور را به نحو موضوعی دسته بندی کرده است. لکن در این زمینه به سه نکته باید عنایت داشت؛

نخست اینکه ذکر هر عبارت در یک بخش الزاما به این معنی نیست که تنها پیام عبارت مزبور در قالب عنوان آن بخش خلاصه می شود، بلکه چه بسا در آن عبارت نکاتی در رابطه با دیگر بخش ها نیز وجود داشته باشد که برای پرهیز از حجیم تر شدن مجموعه ی حاضر، از ذکر مجدد آن عبارت در بخش های دیگر اجتناب شده است. دوم اینکه بیانات آن بزرگوار محدود به عناوین یاد شده نیست و لذا اگر توفیق الهی نصیب شد و دفترهای بعدی نیز تنظیم و منتشر شد، خوانندگان گرامی با بیانات ایشان در رابطه با عناوین دیگری نیز آشنا خواهند شد. سوم اینکه همه نکاتی که مؤلّف ذیل عناوین مذکور در این مجموعه، طی سال های مزبور از ایشان استفاده کرده نیز در این دفتر نیامده است و در دفترهای بعد، عبارات دیگری در رابطه با همین عناوین نیز ذکر خواهد شد.

کلمات کلیدی: مهدویت، اهل البیت، دانلود کتاب مذهبی، خدا شناسی، دانلود کتاب عرفانی، شناخت عرفان، احادیث امام علی، شناخت محبت،

برای دانلود کتاب راه محبت و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.