دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب Machinery’s Handbook Guide 26

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب Machinery’s Handbook Guide 26

کتاب Machinery’s Handbook Guide 26 هندبوک ماشینکاری در صنعت مکانیک به زبان انگلیسی است.

حدود صد سال است که این کتاب به عنوان یک مرجع در صنعت مکانیک به چاپ رسیده است. چاپ بیست و ششم این اثر، دانش، اطلاعات و داده‌های جمع‌ آوری شده توسط کارشناسان صنایع مکانیک را گرد هم آورده و طی یک تجدید نظر کلی آن را بهبود بخشیده است. 

ماشین کاری (Machining) به مجموعه‌ای از عملیات گفته می‌شود که تحت فرایند ماشین‌های قدرت مانند اره ماشین فرز، پرس مته، سنگ و … به حذف بخش‌هایی از قطعه برای رسیدن به هندسه مورد نظر می‌پردازد. هندسه نهایی ماشین کاری شده، در قطعه کار خام اولیه محاط شده و در حین ماشین کاری از جرم قطعه کار کاسته می‌شود. از این رو ماشین کاری از نظر مواد خام اغلب روشی پرهزینه است. اما می‌تواند شکل‌های پیچیده‌ای را تولید کند که دستیابی به آن‌ها با عملیات ریخته گری یا شکل دهی، مشکل یا غیر ممکن خواهد بود. به علاوه به دلیل تنوع ماشین کاری توام با یک سرمایه گذاری اولیه نسبتا کم، این فرایند مطلوب‌ترین روش برای تولید در حجم پایین است. 

ماشین کاری بخشی از فرایند تولید فلزات است ولی در تولید چوب، پلاستیک و سرامیک هم کاربرد دارد. تنوع عملیات ماشین کاری موجود قابل شمارش نیست، متداول‌ترین عملیات ماشین کاری بر حرکت نسبی بین قطعه کار و یک ابزار برشی مبتنی است که به طور مکانیکی براده برداری می‌کند. این عملیات از جمله شامل تراشکاری، صفحه تراشی، صفحه تراشی دروازه ای، سوراخکاری، فرزکاری و سنگ زنی می‌باشد. عملکرد این فرایندها با هندسه ابزار برشی، خواص قطعه کار و مایع خنک کن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. ارتباط متقابل بین این عوامل، تحلیل دقیق فرایند‌های ماشین کاری را مشکل می‌سازد از این رو ماشین‌های کنترل عددی (CNC) کاربرد وسیعی در صنعت دارند.

کلمات کلیدی: دانلود کتاب هندبوک ماشینکاری، هندبوک ماشینکاری، کتاب مرجع مکانیک، صنایع مکانیک، رشته مکانیک، راهنمای ماشین آلات، مهندسی مکانیک، ساخت ماشین، ماشین آلات، ماشین کاری، فرآیند تولید فلزات، CNC، تراشکاری، صنعت، زبان تخصصی مهندسی مکانیک pdf،

برای دانلود کتاب Machinery’s Handbook Guide 26 و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.