دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب رمان عادت می‌کنیم

  • از: زویا پیرزاد
  • موضوع: رمان
  • ۱۷۰ صفحه
  • فرمت: PDF
  • زبان: فارسی
  • تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷
  • ۶۷۳۱۱ بازدید
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب رمان عادت می‌کنیم

کتاب رمان عادت می‌کنیم نوشته‌ی زویا پیرزاد روایتگر داستان زندگی سه زن از سه نسل متفاوت است که هر کدام درگیر مسائل و خواسته‌‌های نسل خود هستند

زویا پیرزاد نویسنده و داستان‌نویس ارمنی‌تبار معاصر در سال ۱۳۳۱ در آبادان به دنیا آمد در همان‌جا به مدرسه رفت و در تهران ازدواج کرد و اکنون ساکن آلمان است.

وی در سال ۱۳۸۰ با رمان چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم جوایزی همچون بهترین رمان سال پکا، بهترین رمان سال بنیاد هوشنگ گلشیری، کتاب سال وزارت ارشاد جمهوری اسلامی و لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا را به دست آورد و با مجموعه داستان کوتاه طعم گس خرمالو یکی از برندگان جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ و جایزه «کوریه انترناسیونال» در سال ۲۰۰۹ شد.

مهم‌ترین ویژگی داستانی که پیرزاد روایت می‌کند، پرداخت مناسب شخصیت‌هایی است که هر روزه احتمالا با آن‌ها سروکار داریم. توصیف جزئیات و دقیق شدن در رفتار و موقعیت‌ها وحتی مکان‌ها عاملی است که بیش از هر چیز در این داستان به چشم می‌خورد و شاید همین توصیفات دقیق از جزئیات حوادث و پدیده‌هاست که خواننده را در‌گیر خود می‌کند و صورتی ملموس به داستان می‌بخشد، به طوری که خواننده احساس می‌کند از نزدیک شاهد حوادث یک زندگی عادی است.

این کتاب پیرزاد همانند دیگر رمان‌های او، به فرانسه ترجمه و در پاریس نیز به چاپ رسیده است. زویا پیرزاد در دیگر رمان پرفروش خود، بعد از "چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم"، داستان زنی به نام آرزو را روایت می‌کند که ۴۱ ساله، مطلقه و دارای یک فرزند دختر است. داستان از جایی آغاز می‌شود که آرزو تصمیم می‌گیرد برای گذران زندگی و اعلام استقلال خود، آژانس مسکن پدرش را اداره کند. در ایران، این شغل به‌صورت معمول توسط مردان اجرا می‌شود؛ همین مسئله نمادی از سنت‌شکنی آرزو و به نوعی شنا کردن او در جهت مخالف آب است؛ و در خارج از شرکت، آرزو خودش را برای راحتی مادر و دخترش قربانی می‌کند، در‌حالی‌که شخصیت‌های ظاهربین رمان، خود را تنها با سرگرمی و خرید مشغول می‌کنند.

از ویژگی‌های منحصر به فرد رمان‌های پیرزاد می‌توان به نقش پررنگ و محوریت زنان، اشاره نمود. در رمان‌های او، مکان‌ها و موقعیت‌هایی که تا پیش از این منحصر به مردان بود، در سلطه زنان قرار دارد و با این کار پیرزاد توانسته تا مناسبات سنتی و کلیشه‌ای را برهم زند. علاوه بر این، دیگر ویژگی آثار پیرزاد، وجود مابه‌ازای خارجی و واقعی شخصیت‌های داستانه‌ایش در جامعه و اطراف خود ماست، که شاید ما از کنارشان به سادگی و بدون هیچ تأملی عبور می‌کنیم. با خواندن رمان عادت می‌کنیم، می‌توانیم درک خود را از شخصیت‌ها و مسائل اجتماعی مرتبط با آن‌ها، مخصوصا زنان جامعه، توسعه دهیم، زیرا شخصیت‌ها و رفتار آن‌ها با جزئیات در این رمان، روایت شده‌اند.

در بخشی از کتاب رمان عادت می‌کنیم می‌خوانیم:

آرزو گلدان کوچک با شاخه‌ی دراز گلایول از وسط میز سراند گوشه میز و ریز خندید. "راستش اول فکر کردم خریدار نیست
کلی هم توی دلم به تو فحش دادم بابت فکر فی البداهه‌ی عجیبت." ناخن‌ها کوتاه بود و بی‌لاک. "البته بعد که گفت می‌خرم
فوری تو دلم عذر‌خواهی کردم." باز ریز خندید و سگک‌های کیف را باز کرد "بماند که چقدر سوال‌های احمقانه کرد که دیوار را چه رنگی کنم و اثاث از کجا بخرم." تلفن همراه را از کیف در آورد. "ولی خب، شکر خدا هم از دست زرجو راحت شدیم، هم
خانه نیفتاد گیر بساز بفروش." تلفن را امتحان کرد. "این وامانده را هم زد خراب کرد."

- تو که گفتی از جیبت افتاد؟

"بله ولی برای این از جیبم افتاد که مرتیکه‌ی دیوانه گفت بند کفشم باز شده و دولا که شدم تلفن افتاد زمین." تلفن را
برگرداند توی کیف. "در ضمن بند کفشم باز نبود."

پیشخدمت سبد کوچک نان و بشقاب سبزی و پنیر را گذاشت روی میز. چشم‌های ریز شیرین ریز‌تر شد. "بند کفشت باز
نبود؟"

- نه لابد مثلا داشت بامزگی می‌کرد. دستش رفت طرف سبد. شیرین زد روی دست آرزو. "قرار شد نان نخوری." از بشقاب سبزی تربچه‌ای برداشت. "عوضش تربچه بخور."

- ول بده که امروز هیچ حوصله رژیم بازی ندارم.

تکیه داد به پشتی صندلی و پارک نگاه کرد. دور میدان کوچک یک ردیف
بید مجنون بود وسط میدان حوضی گرد و وسط حوض مجسمه پرنده‌ای که معلوم نبود قو بود یا اردک "غرغر‌های مادرم و آیه
، بی‌خیالی و عوضی بازی‌های حمید." مرد جوانی داشت یکی از نیمکت‌های دور حوض را رنگ قرمز می‌زد "امروز هم که این مرتی‌که خرج گذاشت روی دستم."

دوباره تلفن را برداشت دکمه روشن کردن را زد و ادای زرجو را درآورد "به نظر شما در اتاق کم نیست؟" باطری تلفن را بیرون کشید. "به نظر شما پرده از کجا بخرم؟" سیم کارت را درآورد. "به نظر شما دیوارها را چه رنگی کنم؟"سیم کارت و باطری را جا انداخت و باز سعی کرد تلفن را روشن کند.

کلمات کلیدی: عادت می کنیم زویا پیرزاد، عادت می کنیم زویا پیرزاد pdf، رمان معروف فارسی، رمان های معروف ایرانی، معرفی بهترین رمان ها، دانلود رایگان رمان ایرانی، رمان عادت می‌کنیم pdf، دانلود رمان، دانلود رمان اجتماعی، رمان اجتماعی، کتاب رمان عادت می‌کنیم، دانلود رمان عادت می کنیم، متن کتاب عادت میکنیم، دانلود رمان عادت می کنیم pdf، دانلود کتاب عادت می کنیم زویا پیرزاد،

برای دانلود کتاب رمان عادت می‌کنیم و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.