دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب ادراک حسی از دیدگاه ابن سینا - جلد اول

کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب ادراک حسی از دیدگاه ابن سینا - جلد اول

معرفت شناسى در میان شاخه هاى بسیار متنوع فلسفه از جهاتى ممتاز است. شاید مهم ترین جهت این باشد که بسیارى از مباحث و مسائل دیگر شاخه هاى فلسفه توانمندى عقل و ذهن را در درک و کشف واقعیت از پیش فرض گرفته اند، وجود معرفت را مفروض پنداشته و نفى شکاکیت را مسلم انگاشته اند. حال آن که این مسائل مانند ده هامبحث مردافکن و تشویش آور دیگر از قبیل: تحلیل معرفت، ارزشمندى ادراکات، ملاک توجیه باور، مشکلات انواع معرفت نظیر استقرا، ادراک حسى حافظه و علم ما تقدم تنهابخشى از مسائل عرفت شناسى است که باید از قبل بدان پرداخت و در آن علم، اتخاذ موضع نمود در غیر این صورت در بسیارى از مسائل عقلى و فلسفى چاره اى جز سکوت نیست. در این میان مسئله ادراک حسى نقشى ممتاز دارد. زیرا مایه و اساس دیگر ادراکات تصورى و تصدیقى است. تاثیر و نقش احساس تا بدان جا بنیادى است که بیست نقش گوناگون براى آن ذکرشده و فیلسوفى بى نظیر مانند بوعلى در این زمینه صدها صفحه نگاشته و غبار کهنگى از طلعت آن سترده است هر چند اندیشمندان بعدى کار احساس را نیم خام گذاردند. نوشتار حاضر مسئله ادراک حسی را از منظر شیخ الئیس بوعلی سینا بررسی می نماید.

کلمات کلیدی: ابن سینا، معرفت شناسى، فلسفه، بوعلی سینا، ابوعلی سینا،

برای دانلود کتاب ادراک حسی از دیدگاه ابن سینا - جلد اول و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.