دسته‌بندی کتاب‌ها
آپلود کتاب

عضویت در خبرنامه

با عضویت در سایت آخرین کتاب‌ها را در ایمیل خود ببینید!

ایمیل شما:

دانلود کتاب زیر موج‌ جهانی شدن‌

کتاب‌های مرتبط

مشاهده همه »
کانال تلگرام کتاب سبز
عضویت

معرفی کتاب زیر موج‌ جهانی شدن‌

... و جهان‌، در حال‌ جنبش‌ و تكاپوست‌. حركتی‌ كه‌ در صورت‌ عدم‌شناخت‌ صحیح‌ تحولات‌ امروز و فردایش‌، ما را در پشت‌ دیوارهای‌ ستبردیروز، اسیر خواهد ساخت‌. پارادایم‌ «جهانی‌شدن‌» نیز از جنس‌ تحوّلاتی‌ است‌ كه‌ در سطح‌ خرد وكلان‌، نهاد دولت‌ ـ ملّت‌ و نظام‌ بین‌الملل‌ را به‌ چالشی‌ سخت‌ و نفس‌گیرفرامی‌خواند. بازتاب‌ این‌ چالش‌ها را می‌توان‌ در اعتراض‌ سندیكاهای‌كارگری‌ و بازماندگان‌ چپ‌ سنتی‌، به‌ هنگام‌ نشست‌های‌ دوره‌ای‌ سازمان‌تجارت‌ جهانی‌ (WTO)، صندوق‌ بین‌المللی‌ پول‌ (IMF)، بانك‌ جهانی‌ (WB)و سایر نهادهای‌ مالی‌ و اقتصادی‌ بین‌ المللی‌، به‌ وضوح‌ مشاهده‌ كرد. امّا به‌راستی‌ جهانی‌شدن‌ یا به‌ زعم‌ مخالفان‌ سلبی‌ آن‌، جهانی‌سازی‌ به‌ چه‌معنا است‌؟ آیا جهانی‌شدن‌، فرایندی‌ خودبه‌خود است‌ یا پروژه‌ای‌ سازماندهی‌شده‌؟ اساساً چگونه‌ می‌توان‌ در چارچوب‌ تعریف‌ این‌ پدیده‌، جریان‌های‌متضاد سیاسی‌ ـ اجتماعی‌، فرهنگی‌ و اقتصادی‌ را در دو سطح‌ خرد و كلان‌،توصیف‌ و تبیین‌ كرد و به‌ چیستی‌، چرایی‌ و چگونگی‌ این‌ تحوّلات‌ دست‌یافت‌؟ از این‌ روی‌ تدقیق‌ مفهوم‌ جهانی‌شدن‌، با وجود حجم‌ وسیع‌ تحوّلات‌متضادی‌ كه‌ در این‌ فرایند به‌وقوع‌ می‌پیوندد، دشوار به‌ نظر می‌رسد. همچنین‌روابط‌ متغیری‌ كه‌ این‌ پدیده‌ در سطوح‌ متفاوت‌ با حوزه‌های‌ گوناگون‌، برقرارمی‌سازد، تعیّن‌ دینامیسم‌ جهانی‌شدن‌ را اندكی‌ سخت‌ می‌كند. با این‌ حال‌ به‌ نظر می‌رسد ترسیم‌ افق‌ كلّی‌ این‌ پارادایم‌ و بازسازی‌ نظری‌ابعاد و چارچوب‌هایش‌، بر شناخت‌ بنیادین‌ نظام‌ سرمایه‌داری‌ و تسلسل‌تاریخی‌ آن‌ از یك‌ سوی‌ و آگاهی‌ یافتن‌ از روح‌ فلسفی‌ حاكم‌ بر این‌ پدیده‌پیچیده‌ از سوی‌ دیگر، استوار است‌. اثری‌ كه‌ پیش‌ روی‌ شما است‌، در سه‌ بخش‌ كلّی‌ تنظیم‌ شده‌ است‌. در بخش‌نخست‌، پیشینه‌ جهانی‌شدن‌ و سیر تاریخی‌ آن‌ در نظام‌ سرمایه‌داری‌ تبیین‌ شده‌است‌. در بخش‌ دوم‌، سعی‌ شده‌ است‌ تا اصول‌ و مبانی‌ اساسی‌ جهانی‌شدن‌تئوریزه‌ گردد و بألاخره‌ در واپسین‌ بخش‌، تأثیرات‌ این‌ پدیده‌ بر حوزه‌های‌گوناگون‌ سیاسی‌ ـ اجتماعی‌، فرهنگی‌ و اقتصادی‌، در دو سطح‌ خرد و كلان‌بررسی‌ شده‌ است‌ ...

برای دانلود کتاب زیر موج‌ جهانی شدن‌ و دسترسی سریع و کاملا رایگان به بیش از ۱۰،۰۰۰ هزار کتاب و کتاب صوتی دیگر اپلیکیشن کتاب سبز را، رایگان دانلود کنید.

کتابراه، دانلود کتاب الکترونیک و صوتی
مشاهده

دانلود رایگان کتاب با کتاب سبز

کتاب سبز بزرگترین مرجع رایگان دانلود کتاب الکترونیکی با بیش از ۱۰،۰۰۰ کتاب، کتاب صوتی و رمان است. با کتاب سبز در تمامی موضوعات مانند داستان و رمان، مجله، موفقیت و روانشناسی، تاریخی، کامپیوتر، علمی، دانشگاهی، کتاب صوتی و...کتاب برای دانلود قرار داده شده است. دانلود کتاب‌ها با فرمت PDF یا MP3 است. تمامی کتاب‌های موجود با در نظر گرفتن حقوق مولفان برای دانلود رایگان انتشار یافته‌اند. تمامی مولفان می‌توانند کتاب‌ها و مقالات با ارزش خود را برای انتشار رایگان به کتاب سبز ارسال کنند.